Фільм-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла…»

| Культура
Фільм-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла…»
Буремні події на київському Майдані Незалежності у грудні 2013 – січні-лютому 2014 років назавжди увійшли в історію України.

За два роки після них за підтримки ГО «Розбудова» було знято фільм-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла…». Він присвячуються усім Громадянинам нашої країни, усім патріотам, чий героїзм та сила духу навіки вписана в історію України.

«Три довгих зимових місяці мільйони українців відстоювали свою громадянську позицію – жити у вільній від корупції та хабарників країні, інтегруватися в європейське співтовариство, мати підконтрольну суспільству владу, – розповідає голова ГО «Розбудова» Віктор Журавльов. – Фільм-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла…» покликаний увіковічити громадянський та життєвий подвиг чоловіків та жінок, хлопців і дівчат, багато з яких так і не пізнали дорослого життя, назавжди залишившись молодими. На мою думку, авторському колективу на чолі з Народним артистом України Дмитром Чирипюком вдалося передати атмосферу тих днів та незламну волю українців до свободи. Навіть ціною власного життя. Мусимо пам’ятати імена сотні людей, які увійшли до оспіваної «Небесної сотні», маємо цінувати та шанувати їх подвиг та незламну позицію. Вони віддали своє життя заради майбутнього кожного із нас, заради України».

На півгодини глядачі можуть понуритися у буремну атмосферу зимових місяців 2013-2014 років, коли події на столичному Майдані Незалежності привертали увагу всього світу. «Зйомкою фільму «Небесна сотня в вирій полетіла» маємо за мету підняти почуття патріотизму та духовності для воїнів у Зоні АТО. Щоб вони вчилися, як їхні однолітки ціною свого життя та здоров’я відстоювали свої ідеали та цінності, та заради чого зараз триває війна на сході країни. Це присвята студентам майдану та всім патріотам, чий героїзм та сила духу навіки вписана в історію України», – розповів автор та режисер фільму Дмитро Чирипюк.

Над фільмом працювали:
Петро Олар
Дмитро  Чирипюк
Анна Агішева
Юлія Касіянова
Леонід Алексеєв

У зйомках брали участь:
Євген Нищук, голос Майдану, Народний артист України
Богдана Півненко
Роман Лопатинський
Оксана Круцко
Дмитро Фонарюк
Ірина Островська
Євген Храмцов
Олександр Агішев
Національна музична академія
Театр сучасної хореографії «Сузіря Аніко»
Київський національний університет культури і мистецтв

Бажаючи отримати оригінальний диск з записом фільму-реквієму «Небесна сотня в вирій полетіла…» можуть звернутися до ГО «Розбудова». Адреса: 03150, мю Київ, вул Предславинська, 43/2. тел. +380-44-5285385

 

Прес-служба ГО «Розбудова»