10 корисних програм для студентів та школярів

| Культура
10 корисних програм для студентів та школярів

Канікули закінчилися, і, незважаючи на коронавірус, діти вирушили в школу, а підлітки в коледжі, інститути та університети. Що буде далі з формою навчання все ще не ясно і, можливо, всіх повернуть назад додому на дистанційне навчання зовсім скоро.

У будь-якому випадку отримувати нові знання не тільки можна, а й потрібно в будь-яких умовах, тому зібрані нами в цій добірці програми для студентів і школярів допоможуть як у школі, так і в універі, - повідомляє сайт ROOT NATION

Photomath

Застосунок Photomath використовує камеру смартфона і технологію розпізнавання тексту, щоб ви змогли навести пристрій на потрібний для вас приклад, який вам складно розв’язати, відсканувати його програмою і дочекатися докладного рішення.

Photomath

Крім друкованого тексту з книги, підручника або методички, Photomath розпізнає рукописний текст із зошиту чи конспекту, вміє вирішувати задачі з інтегралами, дробами, матрицями, будувати графіки, редагувати формули і багато-багато іншого. Photomath – майже ідеальний помічник для школярів і студентів, які вивчають точні науки.

Timetable

Якщо раніше ми записували розклад занять у щоденнику або на папірці, який потім успішно губили або забували, то зараз все відбувається у смартфоні. Відмінним варіантом стане застосунок Timetable. Він вміє показувати розклад уроків або пар, давати інформацію про викладачів і предмети, тривалість занять і домашні завдання. Розклад можна оформити у кольорах, а крім версії на Android, є і варіанти на інших платформах, які синхронізуються між собою.

Timetable

Звісно, щоб все це відображалося, потрібно один раз заповнити всі дані, а потім насолоджуватися зручністю, підвищеною самоорганізацією і порядком у голові. У найважчому випадку забудькуватості головна інформація виводиться на екран у вигляді віджета. 

Microsoft OneNote

Microsoft OneNote – відомий застосунок для нотаток і організації особистих справ. Програма відмінно підходить для навчання, тому що тут швидко і легко складаються плани занять, уроків, дипломної роботи, курсової, найближчої контрольної та іншого.

Microsoft OneNote

У Microsoft OneNote можна писати від руки (додаток розпізнає друкований і рукописний текст), зберігати фотознімки, аудіофайли, документи і скани. Є можливість ділиться файлами з одногрупниками або друзями. Є зручна інтеграція з перекладачем Microsoft Translator, а також синхронізація з іншими версіями програми на різних платформах. Як і в Photomath, в Microsoft OneNote можна вирішувати математичні завдання, але не на такому глибокому рівні, зате програма пояснить всі деталі вголос.

Microsoft Math Solver

Microsoft Math Solver

Microsoft Math Solver – черговий помічник у розв’язанні задач з алгебри, тригонометрії, статистики, арифметики та іншому. Додаток вміє розпізнавати друкований і рукописний текст, а після сканування видає докладні рішення прикладів або задач, щоб можна було не тільки списати, але і зрозуміти, як це працює.
Там же можна глянути відеолекції по темі, прочитати приклади, дізнатися нові дані та інше. 

Microsoft Office Lens

Застосунок Microsoft Office Lens незамінний помічник для сканування дошок з лекціями і складними формулами, домашніми завданнями та іншої корисної інформації. Програма сканує будь-які види поверхонь, включаючи грифельні дошки, стенди з перекидними сторінками і так далі.

 

Microsoft Office Lens

Отриманий результат конвертується в формат PDF, відправляється в хмару, на інший пристрій або одногрупнику. Правда, варто врахувати, що при скануванні Office Lens чіпляє будь-які відблиски світла і відображення, тому перед оцифруванням дошки переконайтеся, що нічого з цього не заважає. 

Coursera

Додаток Coursera являє собою мобільну версію однойменного сервісу навчання в інтернеті, де користувачі можуть записатися на платні і безкоштовні курси або лекції з потрібних тем.

Coursera

У Coursera величезний вибір вузькоспеціалізованих матеріалів або, навпаки, загальноосвітні тренінги. Курси і уроки доступні буквально з усіх важливих і не дуже дисциплін, точних і гуманітарних наук, підрозділів та відгалужень. Щоб знайти потрібне, можна скористатися пошуком, відібрати топ популярних, топ платних або безкоштовних.

ABBYY FineScanner AI

Додаток ABBYY FineScanner AI – вузьконаправлена програма для розпізнавання текстів, сторінок, лекцій, конспектів, книг, методичок і так далі. За допомогою програми з будь-якої друкованої або рукописної сторінки можна створити відсканований файл у форматі PDF, DOCX, XLSX, PPTX, JPG і інших популярних форматів. Є тут і система розпізнавання тексту на 193 мовах світу, а також завантаження готових результатів на пошту, в хмарні сховища, на інші смартфони і так далі.

ABBYY FineScanner AI

За бажанням через ABBYY FineScanner AI і його функцію BookScan можна сканувати книжкові або журнальні видання в повноцінному вигляді з автоматичним поділом розворотів, видаленням дефектів сторінок і створенням редагованої копії кожної сторінки. 

ABBYY Lingvo

Популярний онлайн-словник і перекладач ABBYY Lingvo один з найпопулярніших застосунків школярів і студентів. Програма досить точно переводить не лише слово, а й фрази, вирази, абзаци і цілі шматки тексту. Там, де треба, ABBYY Lingvo використовує правильні стійкі вирази, відмінює і так далі. База даних становить 30 мов і 170 різних словників.

ABBYY Lingvo

У програмі є і корисна функція перекладу тексту за допомогою камери смартфона, якщо немає можливості або часу вводити текст руками. Певну мову можна визначити спочатку і потім використовувати перекладач навіть без інтернету.

SpeechTexter

SpeechTexter – додаток з електронним диктофоном, який вміє переводити мову в текст. Неймовірно зручна штука на лекціях і уроках. Магію перетворення довірили штучному інтелекту Cloud Speech API, який використовується у голосовому помічнику Google Assistant.

SpeechTexter

SpeechTexter переводить мову в текстовий формат більш ніж на 60 мовах світу. При необхідності програма працює без інтернету, але для цього потрібно завантажити необхідний мовний пакет. 

HandWriter

Для більш високого рівня списування є програма HandWriter. Вона переводить друкований текст в рукописний для здачі роботи вчителю. Користувачі хвалять добротну імітацію людського почерку, включаючи нахил, чистоту писання, відстань між буквами і словами, колір ручки та інше. Але не завжди підсумковий результат виглядає ідеально з першого разу, тому спочатку доведеться погратися з налаштуваннями.

HandWriter

У базі даних HandWriter є трансформація конспектів, задач, рефератів, курсових і так далі. Також доступна підтримка різних текстових файлів, включаючи DOC, TXT і PDF. 

Підсумки

Якщо ви знаєте інші корисні програми для школярів і студентів, то пишіть про них в коментарях і розкажіть, як і де вони вам допомагають. А якщо користувалися описаними вище застосунками, то розкажіть, які найкращі, чи є нюанси, проблеми або поради.