Українські театри виживають в умовах карантину

| Культура
Українські театри виживають в умовах карантину
Загальносвітові локдауни та карантинні обмеження, які вводяться у більшості країн світу, суттєво вплинули як на театр, так і на кіно.

При цьому, на думку деяких експертів, театральне мистецтво долає кризу швидше, ніж кіноіндустрія.

Касові збори кінотеатрів значно впали по всьому світу. Більшість з них збанкрутіли та зачинилися. Водночас і кінокомпанії зараз у критичному стані. Тому що кінофільми із значними фінансовими витратами, які планувалося показувати у кінотеатрах і цим забезпечити значні касові збори, зараз зовсім не виправдовують себе. Тому сьогодні закриваються кіностудії, припиняють свою роботу продюсери.

Театрам складно було і під час попередніх карантинів, і зараз не дуже. Але унікальні театральні колективи, які мають традиції і творчий досвід, нікуди не ділися. Зокрема продовжує свою роботу (навіть в умовах локдауну!) Київський національний театр імені Івана Франка, який зараз вимушено припинив спектаклі у звичайному форматі внаслідок жорстких карантинних обмежень у столиці. Але як тільки ці обмеження будуть зняті, театр імені Івана Франка знову зустріне глядачів. Можливо, вистави знову деякий час будуть проходити у тому форматі, який вже прижився за попередній час, – із заповненням лише половини місць і розміщенням глядачів через одне місце.

Але вимушені перерви в роботі театрів не так критичні для них, як для кіноіндустрії, і витрати у них відносно невеликі. І головне, – що вони зберігають своїх шанувальників і глядачів.

Досвід послаблення карантину вказує, що театри знову наповнюються глядачами значно швидше, ніж кінотеатри, де потенційні глядачі все частіше надають перевагу перегляду кінофільмів через мережі Інтернету. Вже вдруге за останній рік українські театри вимушені на деякий час перейти на дистанційні формати та відкладати свою зустріч із глядачами наживо.

Тетяна ЧЕРЕДНИЧЕНКО