Небезпечний пестицид хлорпирифос – у фруктах з Таджикістану

| Екологія
Небезпечний пестицид хлорпирифос – у фруктах з Таджикістану

Громадська організація «Розбудова» як представник IPEN в Україні, за інформацією Координаційного центру IPEN в країнах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії повідомляє:

Хлорпирифос – це особливо небезпечний хлорорганічний пестицид, що включений до переліку хімічних речовин і біологічних препаратів, дозволенний для застосування у Республіці Таджикістан. Препарат випускається під назвою Дурсбан, УМО (450г/л), виробник «Дау АгроСаенсес», країна-виробник – Австрія, та під назвою Хлорпирифос, виробник «Аріашімі», країна-виробник – Іран.

Міністр продовольства Данії вже виступив за негайну заборону щодо ввезення фруктів, які обприскують хлорпирифосом. Данія планує підняти питання на рівні Європейського Союзу для заборони ввезення таких фруктів на європейський ринок загалом.

Таким чином, фрукти з Таджикистану, Казахстану та інших країн, де застосовується хлорпирифос, який виготовляється в ЄС, будуть заборонені для ввезення до країн Європейського Союзу.

Окремо слід підкреслити, що за даними Інституту захисту рослин Казахстану, залишкові кількості хлорпирифосу з високою концентрацією виявлені в овочах (морква, картопля, салат), а також в рисі, молоці, м'ясі та інших продуктах місцевого виробництва, де його взагалі не мало би бути.

Нагадаємо, що імпорт товарів в Україну з Республіки Таджикістан є досить високим, в основному імпортуються: їстівні плоди та горіхи – 48,9%, бавовна – 30%, насіння і плоди олійних рослин – 12,8%, фармацевтична продукція – 1,5%. Тож якщо не будуть вжиті необхідні заходи керівництва України, як, наприклад, в Данії, то в 2019 році є всі підстави вважати, що на столи українців разом з фруктами та іншими продуктами потрапить і небезпечний хлорорганічний пестицид хлорпирифос.

ГО"Розбудова"