Розбудова буде публікувати найактуальніші процедури ОЦІНКИ ВПЛИВУ на ДОВКІЛЛЯ

| Екологія
Розбудова буде публікувати найактуальніші процедури ОЦІНКИ ВПЛИВУ на ДОВКІЛЛЯ
Громадська організація «Розбудова» розпочинає публікувати на власному  ресурсі актуальні процедури проходження оцінки впливу на довкілля та на волонтерських засадах приймати звернення громадян задля того, щоб пропозиції та зауваження громадян були почуті.

Провівши власний моніторинг, ми отримали інформацію, що пересічні громадяни майже у 98% випадків навіть не здогадуються про проходження процедури з ОВД тим чи іншим підприємством, яке в результаті може опинитися в будівлі поряд або на сусідній вулиці. Згідно закону кожен громадянин має право виступити проти будь-якого виробництва, яке на його обґрунтовану думку є небезпечним для власного життя і здоров’я. 

Як же буде все це виглядати?

Візьмемо для прикладу ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ІНВЕСТ РИТЕЙЛ» Код ЄДРПОУ – 42332680, яке повідомило про плани будівництва багатофункціонального торговельного комплексу з реконструкцією ПЛ-110кВ, із заміною опор та з майданчиками автостоянок на 252 паркомісць.

Зокрема, процедура полягає у наступному: заявник, в нашому випадку ТОВ «ІНВЕСТ РИТЕЙЛ», повідомляє про планову діяльність. З моменту повідомлення у громадськості є 20 робочих днів для того, щоб надати свої зауваження або пропозиції по даному виду планової діяльності.

Після закінчення терміну подачі зауважень і пропозицій оприлюднюється Звіт оцінки впливу на довкілля, де мають врахувати та вирішити питання, які виникали у поданих зауваженнях та пропозиціях. Саме з цього моменту починаються громадські обговорення звіту, сроки такого обговорення складають 25 робочих днів, після чого проводиться офіційне громадське обговорення за вказаною адресою, куди можуть прийти всі бажаючі та виказати своє зауваження або пропозицію.  Але у випадку з ТОВ «ІНВЕСТ РИТЕЙЛ», і не тільки з ними, такі громадські обговорення скасовані у зв’язку карантинними обмеженнями, що діють в Україні.  Тобто на строк громадського обговорення залишається лише можливість протягом усього періоду громадського обговорення подавати будь-які зауваження або пропозиції, які на думку громадскості стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань із внесенням до протоколу громадських слухань.

ГО «Розбудова» зазначає, що завдяки таким обмеженням та малої інформованості населення в цілому, громадські обговорення які проводяться в період дії карантину є нічим іншим як профанацією, але зважаючи на проведення таких процедур, командою ГО було вирішено максимально оприлюднювати такі обговорення для участі громадськості у прийнятті рішень, що стосуються власного благополуччя.

Отож, в наступних статтях буде опублікована скорочена інформація про підприємство, про заплановану діяльність та про адресу розташування такого підприємства. Всі зауваження та пропозиції будуть прийматися за номером телефону та на електронну адресу нашої громадської організації, після чого дані звернення будуть направлятися в опрацьованому вигляді до контролюючого органу. Таким чином ми зможемо фіксувати хвилюючі громадян питання стосовно діяльності різного роду підприємств  і відслідковувати внесення цих питань до обговорення та реакцію на них.

ГО Розбудова