У Шостцi фальсифiкують громадську думку

| Екологія
У Шостцi фальсифiкують громадську думку
Починаючи з 30.10.2017 року на території міста Шостка за адресою вул. Гагаріна, 1, продовжуються спроби реанімувати сумнозвісний полігон із золовидалення та захоронення відходів, які не утилізуються. 

Починаючи з 30.10.2017 року на території міста Шостка за адресою вул. Гагаріна, 1, продовжуються спроби реанімувати сумнозвісний полігон із золовидалення та захоронення відходів, які не утилізуються. Нагадаємо, раніше на полігоні функціонувало інше підприємство – ТОВ «Переробка технічних відходів» (32009596), тобто саме те підприємство, якому разом з підприємствами ТОВ «Сервісний центр регенерации масел» (37888771) та ТОВ «Безпечні технології утилізації» (38513633) з 2015 року були анульовані ліцензії. Тоді ця подія була викликана розливом одним із них небезпечних речовин: гептил та пестициди були розлиті по території міста, а потім збиралися й скидалися просто неба.

На зміну назви ТОВ «Переробка технічних відходів» (32009596), власником якого і досі є Терещенко І.Г., прийшло підприємство ТОВ «ПО Свема» (41247520), одним із власників якого є Ковальов Д.М. – тесть Терещенка І.Г. Головною метою ТОВ «ПО Свема» було отримати ліцензію Мінекології та природних ресурсів України на полігон, де планують закопувати необробленні небезпечні відходи.

І якщо цілий ряд дозволів можливо просто купити, як за неофіційними даними це і відбулося у ТОВ "ПО Свема", з дозволом на викиди. То громаду, яка буде кожного дня відчувати нестерпний сморід та пити отруєну воду, купити неможливо.

Як відомо, для отримання ліцензії Мінприроди необхідно мати ряд дозвільних документів та пройти процедуру громадських слухань. Зазвичай для підприємців найбільш тривожними є саме громадські слухання, адже населення переважно проти розміщення небезпечних відходів поряд із своїми домівками та земельними ділянками. І якщо цілий ряд дозволів можна просто купити, то з дозволом на викиди, які будуть щодня виділяти нестерпний сморід та отруювати воду, громаду купити неможливо.

Згідно розслідуванню громадської організації «Розбудова», 05.12.2017 року в місті Шостка на вулиці Гагаріна о 16-00 «проходили» так звані громадські слухання щодо «діяльності з експлуатації полігону золовидалення та поховання відходів, які не утилізуються, підприємства «ПО Свема». За словами директора ТОВ «ПО Свема», які затвердженні його підписом та печаткою, оглошення про проведення громадських слухань було оприлюднене у газеті «Перекресток» від 03.11.2017 р. Згідно процедури проведення громадських слухань, рівно місяць посадові особи чекали зауважень та пропозицій від громади міста, але станом на 05.12.2017 р. за цей період (з 03.11 по 05.12) пропозицій чи зауважень від мешканців територіальної громади Ображіївської сільради не надходило. Дивна річ: чекали пропозицій від жителів міста, а «не надходили» вони від мешканців села. Отже, на громадські слухання о 16-00 05.12.2017 року за досить дивними збігом обставин з'явилося лише п’ять зацікавлених осіб, а саме:

Литвиненко І.В. – директор ТОВАР «ПО Свема» (нині – екс);

Федорчук Б.П. – еколог ТОВ «ПО Свема» (тепер він директор);

Коваленко Т.П. – Ображіївський сільський голова;

Петренко Т.О. – член виконкому Ображіївської сільської ради;

Моценко С.О. – депутат Ображіївської сільської ради.

Чому «за дивних обставин»? Напевно тому, що вулиця Гагаріна займає приблизно п’ять километрів та має щонайменше 20 будівель і здебільшого відноситься до промислової зони, а точка зустрічі зазначена не була, якесь абстрактне місце. Громадянам міста не було відомо не тільки конкретне місце, де відбувалися громадські слухання, а й в принципі те, що вони дійсно відбувалися, адже у випуску газети «Перекресток» від 03.11.2017, а саме випуск 976, жодного слова про проведення громадських слухань підприємством «ПО Свема» не сказано. Крім того, з документу за підписом директора відомо, що місцян ніхто і не чекав, чекали сміливців з Ображіївки, і ними виявилися Коваленко Т.П., Петренко Т.О. та Моценко С.О., які разом з екс-директором Литвиненком І.В та екологом (нині директором) Федорчуком Б.П. «на трьох» вирішили, що полігону в місті бути. Заперечення та зауваження з боку ТОВ «ПО Свема» були відсутні. Можливо, якщо б полігон знаходився в Ображіївці, зауваження могли б і бути, а до міста яке діло?

Громадська організація «Розбудова» офіційно заявляє про фальсифікацію громадських слухань та передає до правоохоронних органів документи, що підтверджують це. Окрім цього, ГО «Розбудова» має інформацію, ці підроблені документи використовувалися для отримання дозволу на викиди, і навіть станом на 2019 рік використовуються для отримання ліцензії. ГО «Розбудова» вбачає в цьому зговір посадових осіб Ображіївської сільської ради в особі депутата Ображіївської сільської ради Моценко С.О., члена виконкому Ображіївської сільської ради Петренко Т.О. та Ображіївського сільського голови Коваленко Т.П. з представниками бізнесу Федорчуком Б.П. та Литвиненком І.В.

Враховуючи вищевикладене, для розуміння реального ставлення мешканців міста до функціонування полігону із захоронення небезпечних відходів пропонуємо Міністерству екології та природних ресурсів України ініціювати громадські слухання в місті Шостка щодо діяльності полігону з золовидалення та захоронення відходів, які неможливо утилізувати.

 

ГО Розбудова