З кожним роком все більше в українських клубах роблять ставку на іноземців-легіонерів. Причина – проблеми з підготовкою вітчизняних футбольних кадрів. Дитячий футбол в Україні через повну бездіяльність тих же професійних клубів знаходиться в повному занепаді. В цьому і є одна з головних причин вагомих невдач українського футболу в міжнародних змаганнях.
Недостатня увага до розвитку юнацького футболу може привести до того, що в українську збірну переважно прийдеться набирати вже натуралізованих іноземців, які недавно отримали українське громадянство. І тоді українцям доведеться вболівати за «своїх» футболістів не українського походження, а народжених десь в Бразилії чи якійсь Нігерії.
Тому ініціатива ГО «Розбудова» щодо підтримки дитячого футболу, зокрема футбольної команди ФК «Гостомель», є знаковою. Сподіваємось, серед них будуть і майбутні зірки українського або й світового футболу.
Недавно в Києві відбувся футбольний турнір Olimp football festival 2019, в якому взяли участь дитячі футбольні команди із гравців 2010-2012 років народження. Команда ФК «Гостомель» під керівництвом тренерів Богдана Полюховича та Юрія Халупи посіла третє місце.
Але того, що роблять небайдужі з громадських організацій для підтримки дитячого спорту і дитячого футболу в Україні – недостатньо. Для виховання майбутніх футболістів є проблеми з інфраструктурою – не всі клуби в Україні мають сучасні тренувальні бази для молоді. Не вистачає і кваліфікованих тренерів, які б мали хист виховувати перспективних юних футболістів. Та й не всі спонсори футбольних клубів розуміють важливість розвитку дитячого футболу. Але головне – не всі дорослі, від яких залежить спортивне виховання дітей, усвідомлюють, яке значення має дитячий спорт для здоров’я сучасної молоді.
Навіть якщо із цих дітей і не вийде майбутніх чемпіонів України й світу, ніщо їм не замінить радість перемог у спортивних змаганнях.
