Знову запахло ракетним паливом

| Екологія
Знову запахло ракетним паливом
30 квітня в Лазарівському районі міста Шостка стався розлив хімічної речовини з цистерни автомобіля. В результаті тривалого розгляду стало відомо, що на вулицях міста виявився гептил та ціла низка інших наднебезпечних відходів.

Місцева влада особливо не поспішала з розслідуванням причини аварії, а медики традиційно відмовлялися реєструвати постраждалих. І тільки 5 травня 2015 р., в перший робочий день після свят і на шосту добу після аварії про катастрофу заговорили навіть з трибуни Верховної Ради України. Місто Шостка оговтувалася після хімічної атаки.

Лише тоді було вирішено зібрати забруднений грунт та відповідно до норм природоохоронного законодавства затарити й залишити на тимчасове зберігання. Але як відомо, немає нічого більш постійного як тимчасове. Небезпечні відходи продовжують зберігатися на території міста Шостка. Причина полягає в тому, що в Україні немає жодного офіційного підприємства, котре було б в змозі знищити такого роду відходи без шкоди для населення та екології в цілому, не порушуючи при цьому природоохоронне законодавство.

Немає офіційних – знайдуться неофіційні, які за державний кошт допоможуть вирішити питання. Як нам стало відомо, ще у грудні 2016 р. Шосткинська районна адміністрація уклала договір з підприємством Міністерства оборони «Українська дорожньо-транспортна компанія «Воєнконверс-43» (30318798), що не має ліцензії Міністерства екології та природних ресурсів України на право провадження господарської діяльності з небезпечними відходами, зокрема на утилізацію небезпечних речовин. Проблема не лише в ліцензії, а й у тому, що ця компанія «Воєнконверс-43» не в змозі цього зробити, адже окрім гептилу в забрудненому грунті були виявленні гексахлорбензол, ртуть, сим-триазанові та хлорорганічні пестициди. Зазначимо, що відходи були змішанні між собою й більша їх частина перебуває у вигляді забрудненого грунту, а установка «Воєнконверс-43» 11г427, за даними з технологічного процесу, призначена лише для компонентів ракетних палив типу гептилу, амілу, меланжу та саміну.

Отже, Громадська організація «Розбудова» направляє та публікує відкрите звернення до Шосткинського міського голови і завчасно попереджає про вищевикладене. Сподіваємося, що міський голова Нога М.П. дослухається до думки громадськості та завадить злочину.

ГО