Житло потрібно живим героям

Житло потрібно живим героям
Ввійшов у дію закон щодо надання житла сім’ям загиблих воїнів АТО та вирішення житлових питань їх сімей.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців та членів сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов’язків військової служби» Верховна Рада ухвалила 7 листопада 2017 р. Документ врегульовує питання забезпечення житлом військовослужбовців, яких рекрутовано на військову службу під час мобілізації на особливий період, шляхом визначення порядку, який передбачає розміщення в казармах (на кораблях) згідно зі Статутом внутрішньої служби Збройних сил України.

Також законом передбачається збереження деяких житлових прав військовослужбовців шляхом запровадження норм, відповідно до яких за тимчасово відсутніми військовослужбовцями цієї категорії зберігається житлове приміщення понад шість місяців.

Крім того, створюються правові підстави для посилення соціального захисту сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції, шляхом запровадження норми, відповідно до якої забезпечення житлом у разі потреби їх сімей здійснюється в порядку, що визначається Кабінетом міністрів.

Напередодні підписання вищезгаданого закону Петро Порошенко, виступаючи у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного під час робочої поїздки до Львівської області, повідомив, що протягом двох років майже 5 тисяч українських військовослужбовців Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ, ДПСУ отримали нові квартири.

«За останні два роки майже 2,5 тисячі військовослужбовців Збройних Сил отримали квартири. Ще більше двох тисяч помешкань збудовано для тих, хто служить в Національній гвардії, Службі безпеці, на кордоні, у Спецслужбі транспорту» – зазначив він і нагадав, що у гарнізонах зводяться нові казарми, а також буде реалізовано масштабний проект з будівництва сучасних гуртожитків для контрактників.

Безумовно, цей закон був дуже потрібен. Бо багато вдів та сиріт залишились з невирішеними житловими питаннями.

Але слід пам’ятати, що житло потрібно не тільки сім’ям загиблих героїв, але й тим, хто ще залишився живим і продовжує військову службу, захищаючи Батьківщину. Нові казарми і гуртожитки також не вирішують повністю питання. Адже військові, як і всі нормальні люди, розраховують на повноцінні квартири. Сім’ї всіх військових повинні в ідеали перебувати в гідних житлових умовах, а не в безправних казармах чи гуртожитках, і це повинно стати нормою держави й суспільства в найближчі роки.

Не треба чекати, поки військовий загине, захищаючи Україну, щоб його сім’я отримала житло або відчула на собі піклування держави.

Є надія, що будівництво житла для сімей військових та учасників АТО за рахунок державних коштів, а також коштів місцевих органів влади буде активно впроваджуватись по всій Україні. Це зробить військову службу престижною і стане ознакою того, що держава і суспільство по-справжньому, а не заради піару, турбуються про своїх захисників.

 

Тетяна СОКОЛОВСЬКА