Хоча в Україні працює ціла низка державних програм по забезпеченню військових житлом, більшість із наших захисників вимушена роками, якщо не десятиліттями, чекати такі бажані квадратні метри, аби в комфортних умовах мешкати разом із родиною. Немає сумнівів, що наші мужні хлопці та дівчата заслужили найкращі умови для проживання. Вони це довели на полі бою, де з 2014 року  захищають мирне небо, територіальну цілісність України.

Громадська організація «Розбудова» спробувала власними силами, закумулювавши підтримку зі сторони партнерів, вирішити проблеми наших військових у житлі. Що із цього вийшло – кожен може побачити на власні очі!

14 жовтня 2015 року в місті Хмельницький було введено в експлуатацію триповерховий житловий будинок, який ГО «Розбудова» побудувала для військових 8-го полку спецпризначення, що відзначилися при виконанні бойових завдань у зоні АТО. 18 щасливих родин отримали ключі від нових квартир! Це перші в історії України квадратні метри житла, які були зведені не на державні кошти, а силами волонтерів.

Сім місяців – з березня по жовтень – розділяли два символічних моменти: закладання капсули в фундамент житлового будинку і його урочисте відкриття! Мало хто вірив, що силами Громадської організації може бути побудований багатоквартирний будинок, в якому мешкатимуть 18 сімей. Тим не менш, ми це зробили, про що із гордістю можемо сказати!

Ось лише кілька цифр про нове житло для військових 8-го полку спецназу:

● три поверхи, 18 квартир, загальна площа 1380м2
● 12-двокімнатних квартир (загальна площа кожної від 65 до 72 м2) та 6-однокімнатних (44 м2)
● використано 390 м3 газоблоків, 76 м3 матеріалів для утеплення зовнішніх стін
● встановлено 18 балконних блоків, 50 віконних блоків та один вітраж
● встановлено систему поливу та облаштовано 17 соток прибудинкової території
● висаджено 50 декоративних дерев, алея з сакур, близько тисячі кущів
● на прибудинковій території встановлено дитячий ігровий майданчик

Після війни у 2022 року потреба в житлі для військових зросте в рази! Ми вже це бачимо, по численним зверненням до нас з боку армійців, аналізуючи ситуацію та спілкуючись з військовими на місцях. Також ГО «Розбудова» планує зведення житла для сімей-переселенців. Це масштабна програма, яка потребує великих зусиль з боку ГО «Розбудова», наших донорів та партнерів, держави, місцевого самоврядування.

Закликаємо приєднатися до наших проектів. Разом побудуємо нову Україну – заможну та успішну. В якій наші Герої-захисники будуть гідно відзначені за мирне небо та збережену країну.