Здавайтеся, батарейки, а разом і підприємства, що їх переробляють!!!

| Екологія
Здавайтеся, батарейки, а разом і підприємства, що їх переробляють!!!
Схеми Злочевського та Марчевського приречені існувати вічно

В наш час будь-який бізнесмен скаже: «Хочеш робити бізнес – роби його в Європі; а ще краще – роби в Україні, але за європейські кошти». Схеми, які крутять в нашій країні, спрямовані на обдирання збіднілого населення. Одну з таких схем вигадав та реалізував Ілля Марчевський, досить відомий у вузьких колах «екологічних» бізнесменів. Саме Марчевського вигадав схему вивозу небезпечних відходів за кордон. І вивіз цей відбувався, як можна зрозуміти, не за європейські кошти, а за наші з вами, за бюджетні.

В чому суть схеми Марчевського-Злочевського?

Перший етап: збурити паніку і вимести під це кошти з бюджету.

Зненацька громадські організації та псевдоактивісти, засоби масової інформації починають активно поширювати інформацію стосовно небезпеки того чи іншого відходу з метою підняти серед населення паніку, посіяти обурення. Щоб вже в наступному році виправдано вимагати виділення з бюджету коштів на боротьбу з «надзвичайною» проблемою, про яку «щойно згадали».

Наступний етап – отримання дозволів.

Це – підготовка до отримання дозволу на транскордонне перевезення небезпечних вантажів та вивезення їх з території країни. Відповідно до Базельської конвенції, для вивозу небезпечного відходу за кордон в країні, яка утворює відходи, не повинно бути власних потужностей для переробки або утилізації такого відходу. На думку ГО «Розбудова», цей критерій є найскладніший для підроблення, але і найважливіший, обійти його неможливо. Тож необхідно було створити умови, за яких в Україні не виявилося б власних потужностей з переробки та поводження з небезпечними відходами. Спочатку куплені ЗМІ та «громадські організації» починають поливати брудом існуюче підприємство, поширюють моторошні світлини, шукають докази фіктивної роботи; в гіршому сценарії влаштовується нещасний випадок на підприємстві (пожежа, вилив речовини, вибух), роботу підприємства призупиняють, а це всеодно, що його закрити. Не припиняються нескінченні перевірки, ліцензія анулюється і починаються судові тяганини, які в Україні, як відомо, тривають вічно. Таким чином під виглядом «боротьби за екологію» знищуються підприємства, які спроможні переробляти небезпечні відходи.

Заключний етап: вивезення за кордон замість відходів наших родючих чорноземів.

Ще донедавна було так: «громадськість» активно підтримує відправку відходу за кордон, всі умови відповідають, залишилося знайти спонсора, який сплатить перевезення та утилізацію закордоном. В класичній схемі Марчевського за всі операції платить держава. Але відходи при цьому залишаються в Україні, натомість за кордон вивозився наш родючий чорнозем, там він миттєво розпродується, тим паче, що його транспортування сплатила держава коштами платників податків, тобто нашими з вами грошима.

Схеми сьогодення.

Зараз по всій території країни відбуваються атаки на малий та середній бізнес, який займається переробкою чи утилізацією відпрацьованих батарейок. Більше того, останні кілька років псевдоактивісти на чолі з громадською організацією «Батарейки, здавайтеся» активно пропагують інформацію про «неможливість» переробки батарейок в Україні, відтак активно обоговорюється «необхідність» вивозу таких відходів за кордон.

Проект «Коробочки».

Для розуміння: ГО «Батарейки, здавайтеся» започаткували та провадять проект під назвою «Коробочки». Суть цього проекту досить проста: підприємець, котрий реалізує батарейки в Україні, робить націнку для споживачів та встановлює безкоштовну коробочку у себе на точці оптово-роздрібної торгівлі для збору відпряцьованих батарейок. Громадяни, купуючи такий елемент живлення, сплачують ціну не лише за батарейку, а й за її утилізацію. Такі «коробочки» обслуговуються ГО та складуються у тимчасових місцях зберігання до моменту передачі відходів на переробку.

Проект дійсно цікавий, але чи так кричуще необхідно переробляти батарейки саме в Європі? Навіщо сплачувати за таку переробку за кордоном, якщо за ціну, навіть, дешевшу, це можливо зробити в Україні? Хто саме спричиняє атаки на цей бізнес?

Слідом за «Батарейки, здавайтеся» активізувалися й інші.. Наприклад, КП «Київкомунсервіс» вирішив провернути схожу схему з вивозу батарейок до Європи. Відмінність лише в залученні субпідрядної організації ТОВ «Екологічні інновації», а сама схема ще краща, ніж у конкурентів: населення сплачує гроші за утилізацію спочатку при купівлі, а потім ще раз КП «Київкомунсервісу» – у щомісячних платежах за комунальні послуги, де передбачені відрахування й за переробку. А при чому тут субпідрядник ТОВ «Екологічні інновації»? Напевне, щоб виправдати списані кошти.

Вся ця ситуація дуже нагадує схеми Злочевського-Марчевського, коли при наявності власних технологій та власних потужностей, елементи живлення за скажені ціни спрямовуються на переробку до Європи. А питання – чи доїдуть відходи до Європи і чи взагалі відходи будуть вивозитись, а не знову наш родючий ґрунт, як це працювало у Марчевського, – залишається відкритим...

ГО "Розбудова"