Забруднення ртуттю відтепер під контролем

| Екологія
Забруднення ртуттю відтепер під контролем
Конвенція Мінамата про ртуть прийняла офіційні настанови щодо забруднених місць. Це сталося після чотирьох років жорстких переговорів, агітації IPEN і за стійкої підтримки Африканського регіону й багатьох інших країн та попри шалений опір з боку глобальних держав – ЄС та США.

Це проривне рішення дозволяє вразливим країнам у всьому світі нарешті здійснити заходи щодо виявлення та ліквідації забруднених ртуттю ділянок.

Заради прийняття цього рішення команда IPEN тісно співпрацювала з понад 70 країнами світу.

Експерти громадської організації «Розбудова» долучилися до команди IPEN у 2016 році, приєднавшись до боротьби щодо вирішення нагальних питань забруднених ртуттю територій.

У 2017 році ГО «Розбудова» разом з IPEN проводили дослідження щодо вмісту ртуті у 35 зразках волосся жителів України. За результатами цього дослідження було визначено, що Україна підпадає під зону ризику та потребує подальших досліджень щодо вмісту ртуті.

Мінаматська конвенція з ртуті була прийнята 10 жовтня 2013 року в місті Кумамото (Японія). 94 країни, включаючи країни Європейського Союзу, одразу підписали угоду, а станом на листопад 2014 року її вже підписали 128 держав, 10 – ратифікували. З країн СНД Конвенцію підписали Росія, Білорусь, Молдова, Грузія та Вірменія. Україна Мінаматську конвенцію продовжує ігнорувати, незважаючи на кричущі результати проведених на її території досліджень.

ГО "Розбудова"