Як «Укргазвидобування» на Харківщині фальсифікує утилізацію небезпечних відходів

| Екологія
Як «Укргазвидобування» на Харківщині фальсифікує утилізацію небезпечних відходів
Втішні новини – з Харківщини. Свого часу харківськими активістами було надане компрометуюче відео, в якому був зафіксований факт зливу відходів буріння просто неба.

Громадська організація «Розбудова» провела власне розслідування та викрила винуватця зливу небезпечних відходів – підприємство ТОВ «Новінтех». Саме воно уклало договір з АТ «Укргазвидобування» (через філію «Шебелинкагазвидобування») та мало – як ліцензована фірма – виконувати й контролювати безпечне поводження з небезпечними відходами.

Розслідування викладене за посиланням:http://rozbudova.ua/ekologichna-nebezpeka-novinteh-zlyvaye-nebezpechni-vidhody-u-grunt-1559312854/

Зараз прокуратура Харківської області проводить детальне відпрацювання та повідомляє, що факти афери з утилізацією відходів буріння в АТ «Укргазвидобування» в особі філії «Шебелинкагазвидобування» – непоодинокі. Між філією газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування» та ТОВ, назву якого прокуратура не повідомляє, але з наших власних джерел вона відома, – це товариство «Сігма Стаіл» – укладено договір про надання послуг з вивозу та утилізації відходів буріння на свердловині № 185 Мелихівського ГКР на загальну суму 9045472,80 грн. Окремо підкреслюємо, що ТОВ «Сігма Стаіл» не має відповідної ліцензії Міністерства енергетики та захисту довкілля України (Мінприроди), а тому для фальсифікації умов тендеру це ТОВ надало ліцензію іншого підприємства «Альфа екології», яке станом на 30.10.2019 р. цю ліцензію вже втратило. Підприємству «Альфа екологія» ліцензію анульовано наказом № 331.

Отже, згідно висновків судово-економічної експертизи встановлено, що утилізація відходів буріння на відповідній свердловині за договорами документально не підтверджується. Проте на рахунок ТОВ «Сігма Стаіл» необґрунтовано перераховано грошові кошти у сумі понад 9 мільйонів гривень!

Відтак директору підприємства «Шебелинкагазвидобування» прокуратурою Харківської області повідомлено про підозру у розтраті державного майна в особливо великих розмірах, вчиненої за попередньою змовою групою осіб шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України). Також повідомлено про підозру у службовій недбалості (ч. 2 ст. 367 ККУ України) головному інженеру філії ГПУ «Шебелинкагазвидобування».

Наразі вирішується питання про обрання запобіжних заходів цим особам.

Це перші значимі дії правоохоронних органів у викритті неналежного поводження з небезпечними відходами в АТ «Укргазвидобування». Громадська організація «Розбудова» сподівається, що незабаром підозра буде висунута не тільки інженеру філії ГПУ «Шебелинкагазвидобування» та директору товариства, а й керівникам ТОВ «Новінтех», які (крім всього) заподіяли неабиякої шкоди довкіллю України.

ГО "Розбудова"