Як ТОВ «Екотраст» громадськість дурили

| Екологія
Як ТОВ «Екотраст» громадськість дурили

 

Продовжуємо інформувати про стан подій навколо будівництва найбільшого заводу в країні зі спалювання небезпечних відходів.

18.09.2019 року організаторами було заплановано проведення громадських слухань. Нагадаємо, що громадські слухання повинні були проходити в м. Києві у приймальні за адресою вулиця Червоноткацька,61, корпус 57, третій поверх. Громадська організація «Розбудова» запрошувала приєднатися до участі в проведенні цих слухань усіх бажаючих. За два дні нам надійшло приблизно 20 дзвінків небайдужих людей, які повідомили, що категорично проти такого будівництва та делегували нам право говорити від громади, уточнюючи, що особиста присутність на громадських слуханнях неможлива, адже середа та вказаний час (з 11:00 до 13:00) – це робочі години, тобто, щонайменше 20 осіб не змогли з'явитися на громадські слухання через недбало (або навпаки – заздалегідь продумано) встановлений час.

Чи це була спланована акція, стане зрозуміло далі.

Отже, 18 вересня о 10:30 координатор екологічних програм ГО «Розбудова» знаходився за адресою вул. Червоноткацька,61, тобто в тій точці, яку було визначено ГУГЛ мапами як вул. Червоноткацька,61, м. Київ. Насправді ж за цією точкою знаходиться двоповерховий будинок без жодних ознак життя або функціонування. Вірогідно припустити, що громадськість, яка приїхала на громадські слухання і переконавшись, що за вказаною адресою нічого не здійснюється, дочекалася 11:00 та роз'їхалася. Та ГО «Розбудова» не вперше бере участь у таких заходах, тому ми пішли розшукувати реальне місце проведення громадських слухань. Для загального розуміня, пошуки підприємства з 10:30 продовжувалися до 11:45, тобто 1 годину 15 хвилин. Координатором екологічних програм ГО «Розбудова», одночасно спілкуючись телефоном з представником підприємства, курсував по промисловій зоні колишнього заводу «Радикал». За цей час (протягом 1 години 15 хвилин) тричі довелося відбиватися від агресивних собак, були виявлені склади з отрутою, що витікає просто в грунт, і суцільне промислове сміття, воно там повсюди.

Координатор 9 разів розпитував місцевих робітників та охорону про корпус 57 по вул .Червоноткацька, 61, проте відповідь була одна: не знаємо такої адреси, але вулиця точно є.

Після годинного блукання промисловою зоною «Радикалу» ГО «Розбудові» став очевидним той факт, що звичайний громадянин, який планував би висловити свою громадянську позицію і пішов шукати публічно вказане для громадських слухань місце, на 100% його би не знайшов.

Можливо, і це випадковість?

Нарешті після години пошуків надибали відчинені ворота, охорона на яких про підприємство ТОВ «Екотраст» і не чула ніколи, але після уточнення про адмінбудівлю, приймальню, третій поверх, громадські слухання охоронник махнув рукою в бік двох ангарів, проте за десяток кроків агресивно налаштовані пси знову почали підступати з усіх боків. Щосекунди координатор чекав, поки якийсь з них вціпиться в ногу. Цього разу пощастило, напевно пси зрозуміли, що представник ГО «Розбудова» йде відстоювати і їх права теж на здорове та безпечне існування. Шлях продовжувався знову ж таки поміж різного типу промисловими відходами, розібраними автомобілями та розкиданими довкола комплектуючими. Нарешті було знайдене приміщення, яке між усіх було найбільше схоже на таке, де іноді можуть бути люди. Через найближчі розчинені навстіж двері координатор потрапив усередину приміщення, але без жодної людини на шляху. На третьому поверсі 200-метровий коридор з десятками кабінетів з обох боків, але без людей, вивіски «приймальна» теж ніде не було.Ще один телефонний дзвінок до представника підприємства, на який той і повідомив, що це саме те приміщення. З'ясувалося, що координатор увійшов до будівлі через аварійний вихід, але то вже було неважливо: пошуковий марафон нарешті скінчився.

У кабінеті координатор виявився єдиним представником громади міста Києва на цьому заході. Далі – все офіційно: на камеру та під стенограму. Представник підприємства зачитав раніше підготовлену інформацію, що була звичайним витягом із звіту ОВД. Координатор поставив кілька запитань, на деякі нам відповіли одразу, а на основні вже зараз надали офіційну відповідь. Два основні питання стосувалися реальних прецедентів, а саме:

1) Про введення в оману громади шляхом оголошення повідомлення про планову діяльність у розділі «Київська область», тоді як фактично підприємство планується розмістити в Деснянському районі міста Києва.

2) Рекреаційна зона міста Києва, за звітом оцінки впливу на довкілля, знаходиться всього в 250 метрах від підприємства.

У відповіді на перше запитання підприємство ТОВ «Екотраст» позичає очі в Сірка й робить вигляд, ніби вони не розуміють, що відбувається, та вкотре верзуть, що «громаду було проінформовано», тицяючи при цьому в численні газети, журнали та фотографії на стіні, ретельно оминаючи при цьому факт публікації оголошення в розділі, що не відповідає дійсності. В «Екотрасті» щиро вірять, що громада завжди дурніша від них самих.

На друге питання нам офіційно повідомили, що в законодавстві України єдине спеціальне регулювання правового режиму рекреаційних зон, а саме порядку їх створення та діяльності – відсутнє. Таким чином представники ТОВ «Екотраст», посилаючись на ЗУ «Про охорону навколишнього середовища» офіційно паплюжать ст. 63 Закону, та цинічно перетлумачують її під свій інтерес.

У підсумку ГО «Розбудова» має чітке розуміння, що підприємство «Екотраст» провадить дії, які суперечать будь-якому здоровому глузду. На офіційні запитання відмахуються відписками та роблять все можливе для ізоляції громадськості від прийняття рішень, що стосуються довкілля – тим самим порушуючи Орхуську конвенцію про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття, що стосуються довкілля, та низку кримінальних законів України.

ГО «Розбудова» вимагатиме відмінити процедуру таких «громадських» псевдослухань вцілому та почати її проходження спочатку.

ГО "Розбудова"