Віктор ЖУРАВЛЬОВ: «Україна в боргу перед своїми захисниками»

| Житло військовим
Віктор ЖУРАВЛЬОВ: «Україна в боргу перед своїми захисниками»

Одним із головних відкриттів буремного, трагічного та вкрай насиченого подіями 2014 року стало зародження в Україні справжнього волонтерського руху.

Тисячі людей, небайдужих до долі рідної країни та вибору її щасливого майбутнього, самотужки та об’єднавшись між собою спробували змінити Україну на краще.

Одним із найяскравіших вогників на небосхилі волонтерського руху стала Громадська організація «Розбудова». За рік з невеличким свого існування волонтери з різних куточків України, які ввійшли до складу її дружньої команди, виконали цілу низку вагомих суспільних проектів. Про зроблене, а також про плани на майбутнє, розповів голова ГО «Розбудова» Віктор Журавльов.

– Громадянська позиція активістів та волонтерів нашої організації не дозволяє стояти осторонь проблем, які всі ми об’єднавшись можемо вирішити. Це стало зрозуміло після Революції гідності, коли виявилося паралізованим внаслідок всеохоплюючої суспільної кризи та зовнішньої агресії виконання життєво важливих функцій державних та недержавних інститутів. Нашими першими реальними діями стала допомога армії у зоні АТО. Поставляли військовим медикаменти, продукти харчування, армійський одяг, зуміли придбати та відремонтувати кілька позашляховиків. Запам’ятався броньований бус Мерседес, який ми переобладнали під санітарний автомобіль для перевезення поранених. Влітку минулого року саме це було актуальним.– Майже щомісяця ГО «Розбудова» започатковувала новий напрямок у своїй діяльності. За якими критеріями їх відбирали?

– Головне, аби це приносило користь Україні та її громадянам. Через зрозумілі причини ми не можемо взяти на себе функції держави, але можемо дещо інше – допомагати соціально незахищеним верствам населення, сприяти реформуванню та укріпленню, а де необхідно – створенню самодостатніх державних інституцій, які б забезпечували стабільний розвиток економіки та суспільства, захист прав людини. Гуртуванню навколо себе здорових, патріотично налаштованих громадян з метою розвитку національної ідеї, захисту та розвитку української державності. Наприклад, об’єднали навколо себе юристів, які фахово і абсолютно безкоштовно надають допомогу громадянам, переважно переселенцям зі сходу та Криму. Потужно працює екологічний напрямок, викриваючи незаконні схеми зберігання та утилізації отрутохімікатів. Є й разові проекти, як то підтримка фестивалю інвалідів «На крилах надії», аматорської футбольної команди з Гостомелю, реконструкція басейну для шпиталю та багато іншого. Про всі наші проекти в повному обсязі можна дізнатися на сайті www.rozbudova.kiev.ua– Найважливіший з виконаних – зведений будинок для військових?

– Це наша гордість, яка, сподіваюся, не один десяток років слугуватиме мужнім хлопцям та їхнім сім’ям. Ми всі чудово знаємо про проблеми в армії, вкрай незадовільний рівень забезпечення солдат та офіцерів бажаними квадратними метрами. Звичайному військовому і життя не вистачить, аби дочекатися власного житла. Звісно, тут ми не можемо повністю замінити функцію держави, саме вона має в повній мірі турбуватися про своїх захисників. Ми ж спробували показати, що громадськість може якщо не вирішити проблему, то бодай показати приклад, як це зробити. Наскільки чув від військових, такого прецеденту, аби волонтери збудували житло військовим, в Україні ще не було. Тож вдвічі приємніше, що «Розбудова» стала першопрохідцем.

– За сім місяців на пустирі «виріс» будинок. Зовні здається, ніяких проблем в будівництві і не виникало?

– До кожного етапу постаралися підійти дуже відповідально, наче житло для себе будуємо. З самого початку вирішили, що обиратимемо найкращі матеріали українського виробництва. Цегла, перекриття, вікна, двері, котли.... Все це зроблено на заводах в нашій країні і відповідає найвищим критеріям якості. У цей будинок ми вклали не лише кошти та сили, але й душу. Дуже хочеться, аби військові, які мешкатимуть по вулиці Толстого, 4, знали, що цей будинок – лише частина нашої шани. Ми завжди пам’ятатимемо про їхні подвиги, будемо продовжувати підтримувати армію та працювати на благо України. У «Розбудови» попереду багато різних проектів. Запрошуємо будувати нову Україну разом!