Утилізація медичних відходів під час епідемії

| Екологія
Утилізація медичних відходів під час епідемії
Що буде, якщо не знезаражений забруднений пластик, який не розкладається століттями, опиниться на стихійних звалищах, у водоймах тощо і на ньому будуть зберігатися штами небезпечної інфекції чи навіть того ж короновірусу?

В Україні ще до епідемії коронавірусу гостро стояла проблема утилізації медичних відходів. Особливо медичних відходів класу В, тобто таких, які становлять високу або надзвичайно високу епідеміологічну небезпеку.

Утилізація цих відходів в більшості випадків завжди проходила з порушеннями. Були навіть злочинні випадки, коли медичні відходи категорії В без знезараження вивозились на звичайні полігоні побутових відходів або на нелегальні звалища.

Активісти громадської організації «Розбудова» провели десятки рейдів з виявлення таких відходів, скинутих у контейнери ТПВ. Здійснювались низки заходів з встановлення порушників і притягнення їх до відповідальності.

Знезараження та утилізація таких відходів коштує дорого і потребує спеціального обладнання. Зокрема фізичний метод знезараження відходів категорії В включає обробку водним насиченим паром під надмірними температурою і тиском у спеціальних автоклавах, які використовуються для дезінфекції відходів при температурі стерилізації не менше 150°С, а також засобами радіаційного та електромагнітного опромінення.

ГО «Розбудова» не може залишатися осторонь проблеми і зараз у зв’язку з останніми негативними тенденціями щодо епідемії коронавірусу та створення великої кількості епідемічно небезпечних медичних відходів всіх категорій.

Компанія Крамар ЕКО займається утилізацією відходів

Серед населення й пацієнтів медичних закладів повинна бути проведена роз’яснювальна робота щодо того, як медичні відходи повинні збиратися й утилізовуватися окремо.

Із зростанням заражених коронавірусом обсяги медичних відходів будуть тільки збільшуватись. Доручати утилізацію цих відходів безвідповідальним структурам, які вже продемонстрували нехтування правилами при поводженні з медичними відходами, і допускають зловмисні порушення при їх утилізації та знезараженні – небезпечно для людей.

Неналежна утилізація медичних відходів не тільки наносить велику шкоду навколишньому середовищу, але й становить загрозу державі і суспільству. Боротьба з епідемією може виявитися марною, якщо в будь який момент внаслідок неналежної утилізації медичних відходів епідемія може відновитися в Україні навіть тоді, коли її буде подолано в інших країнах.

ГО