«Утільвторпром»: підприємці працюють, а шахраї рахують гроші

| Екологія
«Утільвторпром»: підприємці працюють, а шахраї рахують гроші

ТОВ «Утільвторпром» (ЄДРПОУ 39447017), що фігурувало в нашій недавній статті про підробку документів, продовжує свій брудний шлях шахрайства. Потужний адмінресурс надає можливості, але не дає права порушувати закон.

Наразі відкрито кримінальне провадження щодо посадових осіб УМГ «ХАРКІВТРАНСГАЗ» ПАТ «УКРТРАНСГАЗ». Діючи за попередньою змовою з посадовими особами цілого ряду підприємств та шляхом зловживання своїм службовим становищем тут скоїли розтрату коштів Філії УМГ «Харківтрансгаз» шляхом проведення конкурсних торгів з порушенням вимог конкурентного законодавства та законодавства у сфері державних закупівель, надавши перевагу пов’язаним між собою юридичним особам, а в подальшому діючи через низку підконтрольних підприємств, що містять ознаки фіктивності, і здійснили реалізацію товарно-матеріальних цінностей за завищеними цінами та легалізували отримані кошти.

Окрім вищевикладеного, як нам вдалося встановити (і ми зазначали це раніше), ТОВ «Утільвторпром» за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ «ЄВРАЗ ГРУП» з метою перемоги та власного збагачення подали до участі в державних закупівлях підроблений державний документ, що є порушенням ст.ст. 354 та 366 ККУ. ГО «Розбудова» продовжує слідкувати за перебігом подій в Харкові.

В той же час ПАТ «Укртрансгаз» продовжує проводити державні закупівлі щодо послуг з нейтралізації та/або утилізації відпрацьованих підземних ємностей для зберігання етилмеркоптану (збирання, транспортування, видалення, утилізація та інше. Наразі відомо щонайменше про три таких аукціони УМГ «ЛЬВІВТРАНСГАЗ», а саме:

ГРС Тернопільське ЛВУ МГ УМГ «Львівтрансгаз» – 3333333,33 ГРН. БЕЗ ПДВ;

ГРС Волинське ЛВУ МГ УМГ «Львівтрансгаз»1333333,33 грн. без ПДВ;

ГРС Бібрське ЛВУ МГ УМГ «Львівтрансгаз» – 3333333,33 грн. без ПДВ.

Головним фігурантом цих торгів стає ТОВ «Утільвторпром», яке вирішило перемогти за будь-яких умов. Загальна картина виглядає начебто коректно, але лише на перший погляд. У трьох вищеперарахованих аукціонах конкурують три підприємства, а саме:

ТОВ «ЕКОРЕНСІНГ» (ЄДРПОУ 39251145),

ТОВ «УТІЛЬВТОРПРОМ» (ЄДРПОУ 39447017),

ПП «ПРЕСТИЖ ПАК ТРЕЙДИНГ УКРАЇНА» (ЄДРПОУ 38161359).

Останнє в переліку ПП окрім подиву не викликає жодної іншої емоції: вся подана ними документація на участь у держзакупівлях починається зі слів «зобов’язуємося» (наприклад, «зобов’язуємося» отримати ліцензію... дозвіл... експертизу...) – тобто на момент участі у державних закупівлях щодо послуг з нейтралізації та/або утилізації відпрацьованих підземних ємностей для зберігання етилмеркоптану у цього ПП не було жодного дозвільного документа, окрім власного статуту, та виписки з наказу про призначення директора. Це – нонсенс. Цю «мильну бульку» на аукціоні навіть не розглядаємо.

Тож залишається два – ТОВ «Екоренсінг» і ТОВ «Утільвторпром», котрі мають необхідну документацію та дозволи і конкурують між собою по ціні. Згідно Закону України «Про публічні закупівлі» (р. IV ст. 20), для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій. Тобто у всіх трьох торгах ТОВ «Екоренсінг» та ТОВ «Утільвторпром» є конкурентами. Та є одне «але»: «Екоренсінг» має так звану «коротку ліцензію», тобто має право займатися лише збором, перевезенням та зберіганням, а аукціонна послуга передбачає цілий ряд операцій – і збирання, і транспортування, і видалення, і утилізацію. В разі перемоги на конкурсі ТОВ «Екоренсінг» має долучити субпідпрядну організацію, котра займеться утилізацією надзвичайно отруйного етилмеркаптану. І ТОВ «Екоренсінг» таки подає документ про залучення субпідрядної організації. І цією підрядною організацією стає головний конкурент на торгах – ТОВ «Утільвторпром».

Тобто у трьох тендерах щодо утилізації ємностей для зберігання етилмеркоптану бере участь власне лише одна компанія – ТОВ «Утільвторпром» (ЄДРПОУ 39447017), що є порушенням законодавства. А щоб напустити пилу в очі, залучають буферне ТОВ «Екоренсінг» для того, щоб тендер відбувся. Як-то кажуть, хочеш зрозуміти мотиви – дивись, кому це вигідно. На думку ГО «Розбудова», це ніщо інше як нахабно сфабрикований ТОВ «Утільвторпром» тендер. Окрім вищевказаного, цікавим є і сам кошторис щодо утилізації тих ємностей: у всіх трьох закупівлях ТОВ «Утільвторпром» пропонує ціну вищу, ніж «Екоренсінг», який навіть із залученням субпідрядної організації пропонує дешевшу ціну.

Адмінресурс настільки закрутив голову керівникам ТОВ «Утільвторпром», що безкарність дозволяє цинічно порушувати закони України. ГО «Розбудова» робить все можливе для прозорості та доступу до інформації у розслідуванні УМГ «Харківтрансгаз». І наразі відправляємо відповідні звернення щодо порушення низки законів підприємствами УМГ «Львівтрансгаз» та ТОВ «Утільвторпром», головною зацікавленою бізнес-структурою вищенаведених схем. Про перебіг подій та нові кримінальні провадження будемо інформувати.

Прес-служба ГО «Розбудова»