«Укрзалізничні» корупційні схеми в дії

| Інші новини
«Укрзалізничні» корупційні схеми в дії
У системі Prozorro Регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» вкотре оголосила тендер на закупівлю сигнальних залізничних петард.

В цьому розслідуванні активістів громадської організації «Розбудова» мова піде про державні закупівлі, де замовником виступає Регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» (код ЕГРПОУ 40081237), де за бюджетні кошти саме зараз намагаються закупити сигнальні залізничні петарди, більш того – петарди намагаються закупити за завищеними цінами з Росії, через підвласні Придніпровській залізниці підприємства.

Сигнальна залізнична петарда – це піротехнічний пристрій, який застосовується на залізничному транспорті для подачі звукового сигналу машиністу локомотива.

Заявлена сума цього тендеру – 1 191 960 грн., тобто саме цю суму Регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» готова витратити на закупівлю 3 300 петард по ціні 361,20 грн. за одну штуку. Регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» не вперше намагається провести таку закупівлю. Починаючи з 2018 року таких тендерів було оголошено з десяток, ціна кожного разу зростала, незмінним лишається тільки підприємство, що намагається перемогти, а саме: ТОВ «ДЕП СІТІ» (код ЕГРПОУ 41809486). Вже вкотре це ТОВ намагається продати «Укрзалізниці» свої петарди, але кожного разу щось йшло не так: то недостатня кількість учасників, то литовські конкуренти, то війна з Росією. Останній, наприклад, був оголошений у лютому 2020 року, але не відбувся якраз через відсутність конкуренції. Але цього разу у тендері беруть участь одразу дві компанії: ТОВ «БУРЖ-ТРЕЙД» (код ЕГРПОУ 42474978) та ТОВ «Деп Сіті». Тепер це дві різні компанії, але з однаковим товаром, більше того – закупленим в одного й того ж виробника.

Для компаній ТОВ «Бурж-трейд» (код ЕГРПОУ 42474978) та ТОВ «Деп Сіті» (код ЕГРПОУ 41809486) це вже другий такий тендер, де вони мають намір вийти непокараними. Спершу (8 квітня 2020 року) ці дві компанії «змагалися» за тендер ПАТ «Укрзалізниці» щодо закупівлі «Герметику для плит БМП однокомпонентного в комплекті з джгутом діаметром 40 мм» на суму 5 186 813,94 грн. В цьому тендері гору взяло ТОВ «Бурж-трейд». Товар, звісно, пропонували один і той же – литовської фірми «Sia Tenachem». Тендер завершився, гроші успішно «розпиляні».

Щоб була зрозумілою ця схема: ми маємо дві компанії, зареєстровані за однією адресою: Україна, 61082, Харківська обл., місто Харків, Проспект Московський, будинок 142, засновник ТОВ «Бурж-трейд» Щербина Владислав Валерійович; ще нещодавно він був комерційним директором на ТОВ «Деп Сіті».

Починаючи з 2017 року вони по черзі «перемагають» в тендерах, які оголошує ПАТ «Укрзалізниця», на загальну суму понад 13 000 000 грн. за весь час існування. Але головне – це той факт, що обидва підприємства намагаються продати «Укрзалізниці», а «Укрзалізниця» відповідно придбати сигнальні залізничні петарди напряму з країни агресора, виробником таких петард є АТ «Чебоксарське виробниче об’єднання імені І.В.Чапаєва», Російська Федерація, м. Чебоксари.

Це, на нашу думку, є неприпустимим, коли на Донбасі кожного дня гинуть наші воїни від набоїв та важкого озброєння, яке спонсорує  «Укрзалізниція» та її бізнесмени-ділки.

ГО "Розбудова"