Українські компанії зменшують вміст свинцю у фарбах

| Екологія
Українські компанії зменшують вміст свинцю у фарбах

Хороша новина: одна з найбільших компаній з виробництва фарби в Україні – ТОВ «Аттол Пеінт Україна» повідомила про те, що добровільно відмовляється від використання свинцю у фарбах на рівні 1.5 ppm.

Зазначимо, що свинець є токсикантом, небезпечним для здоров’я, особливо дітей і вагітних жінок. Потрапляючи в організм дитини, він впливає на нервову систему, здатний викликати серйозні проблеми в психічному розвитку: розумову відсталість, синдром дефіциту уваги, антисоціальну поведінку та інші порушення.

Ця новина прийшла напередодні регіонального семінару з розвитку законодавства для вирішення питання вмісту свинцю у фарбі в країнах Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. Семінар пройде в рамках міжнародного проекту ЮНЕП-Глобального екологічного фонду, спрямованого на розвиток законодавства з регулювання свинцю у фарбі в країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою.

Громадська організація «Розбудова» є повноправним представником IPEN (Міжнародної мережі з ліквідації забруднюючих речовин) в Україні, саме тому ми готові надавати різносторонню допомогу Асоціації українських виробників лакофарбової продукції, котрі в 2019 році планують остаточно відмовитися від використання свинцю у фарбах. Проте ця проблема все ще актуальна в Україні, особливо коли мова йде про дітей, саме тому дуже важливо довести справу відмови від використання свинцю у фарбах до повної перемоги.

ГО "Розбудова"