ТОВ НВК «УКРЕКОПРОМ». Ще один демпінгуючий утилізатор-шахрай?

| Екологія
ТОВ НВК «УКРЕКОПРОМ». Ще один демпінгуючий утилізатор-шахрай?

Ситуація на ринку небезпечних відходів досить напружена. Адже відомо, що нові ліцензії на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами найближчим часом видаватися не будуть.

Бо до нового закону про ОВД (оцінка впливу на довкілля), котрий обговорювали майже рік, як завжди, причетні до його впровадження державні служби виявилися не готовими. Відкритим залишається питання і щодо мораторію на перевірки. Складається враження, що більшість конкурентів вибули, а інші взагалі не мають жодних шансів. Погодитися з цим вкрай важко. Можливо, комплексних підприємств і не залишилося, але є так звані «спеціалізовані», котрі працюють з одним видом відходів, як, наприклад, ДП «БОНДАРІВКА». Це підприємство відвідував навіть сам міністр Остап Семерак, але жодних нарікань виявлено не було. Як же ліквідувати таке підприємство? Метод є. Все той же демпінг, до якого були причетні цілий ряд підприємств. Демпінг – це процес заниження ціни на послугу настільки, що реальне підприємство-утилізатор, котрий витрачає реальні кошти за всі розхідні матеріали, розуміє, що за такою ціною це благодійність, а не бізнес. Так вийшло і цього разу.

На тендерному майданчику «СМАРТТЕНДЕР» ТОВ «ЕКО ЗАХИСТ-УКРАЇНА» (38074325) був опублікований аукціон щодо надання послуг у сфері поводження з небезпечними відходами, а саме – утилізація люмінісцентних ламп у кількості 50 000 шт., на що було виділено 132 000 грн. Зголосилися брати участь в аукціоні два підприємства – ДП «Бондарівка» та ТОВ НВК «Укрекопром». В процесі торгів найнижчу ціну (90 000 грн.) запропонував НВК «Укрекопром», що в перерахунку на одну лампу складає 1,80 грн. (це разом з транспортними витратами з Вінниці до Одеси). І це після того, як усі поважаючі себе екологи одноголосно твердять, що собівартість утилізації однієї лампи не може коштувати нижче 3,00 грн. Але «Укрекопром» подумає про це завтра, коли буде вирішувати, куди подіти ті 50 000 ламп. Бо їх всеодно потрібно кудись подіти, але по-справжньому їх утилізувати за такі гроші фізично неможливо.

А ще наприкінці 2017 року ТОВ НВК «Укрекопром» в рідному місті Одеса переміг в іншому тендері (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-11-20-000168-c), от тільки там вартість утилізації лампи складає вже 3,50 гр. На нашу думку, щоб розібратися в цьому, тут вже потрібне втручання Економічної поліції та Державної фіскальної служби України. Окрім цього, ми будемо ініціювати перевірку «Укрекопрому» Міністерством екології, адже питання – куди подінуться небезпечні лампи, котрі неможливо утилізувати за таку ціну? – залишається відкритим.

Прес-служба ГО «Розбудова»