Театральному мистецтву карантин не завада

| Культура
Театральному мистецтву карантин не завада
Через запобігання поширення епідемії коронавірусу і заборону уряду на скупчення великої кількості людей більшість театрів традиційного формату вимушено пішли на карантин.

Натомість з’явилася нова форма взаємодії між театральними колективами та глядачами. Це – записи вистав, а також можливість дивитися вистави онлайн, які йдуть без глядачів. Свої шедеври транслював онлайн і Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

«Київська пектораль» – найпрестижніша театральна премія столиці – знайшла своїх переможців також у дистанційному режимі. З огляду на запровадження обмежувальних заходів, департамент культури Київської міської держадміністрації вирішив премію не скасовувати, а вручити її онлайн. Зокрема лауреатами премії «Київська пектораль» за підсумками 2019 року стали:

«За кращу камерну виставу (виставу малої сцени)» – «Лимерівна» за Панасом Мирним, режисер-постановник Іван Уривський (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка);

«За кращу режисерську роботу» – Іван Уривський, вистава за Панасом Мирним «Лимерівна» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка);

«За кращу сценографію» – Сергій Маслобойщиков, вистава за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «VERBA» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка);

«За кращу музичну концепцію вистави» – автор оригінальної музики Олександр Бегма, вистава за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «VERBA» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

Немає сумніву, що після того, як скінчиться карантин, українські театри знову радуватимуть глядачів живими виставами. Але й трансляція вистав онлайн – це перспективний напрямок розвитку театрального мистецтва, у тому числі для невеликих та провінційних театральних колективів. Адже до них можуть долучитися глядачі з будь якої точки світу.

Ті, хто казав, що театральне мистецтво відійде в історію з початком епохи кінематографу, помилилися. Як зараз помиляються і ті, хто «ховає» театр в епоху розвитку інтернету й соціальних мереж. Для театрів все тільки починається! Інтернет дає театральному мистецтву друге дихання. Треба тільки вміти користуватися тими можливостями, які театру дає перегляд вистав глядачами через мережі. Але ті, хто любить театр, і далі будуть при першій же нагоді відвідувати вистави в традиційному форматі.

 

ТЕТЯНА ПАВЛЕНКО