Театральне свято у Херсоні

| Культура
Театральне свято у Херсоні
ГО «Розбудова» вже багато років підтримує митців театрального мистецтва. І це дуже актуально, особливо якщо мати на увазі, який вплив має український театр на культурне середовище Україні. Недавно у місті Херсоні пройшов ХХI Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії».

На дев’ять днів Херсон перетворився на столицю театру, за цей час тут давали свої вистави митці з 36 театрів і 12 країн. Всього на різних фестивальних майданчиках показали 38 вистав.

Звичайно, головна увага була до українських театрів та акторів. Взірцем для українських театральніх колективів залишається Національний академічний театр ім. І. Франка. Цього разу в Херсоні він показав виставу «Буна» за п’єсою Віри Маковій. Сюжет взято із самого життя: тут і родинні відносини, і конфлікт поколінь, і людська жадібність.

Виставу «Вечір мюзиклу» подарували глядачам актори Київського Національного академічного театру оперети. Мистецтво у чистому вигляді! До речі, це найчисельніша театральна група, яка взяла участь у фестивалі: з цього театру до Херсона прибули 100 акторів.

Навіть міністр культури України Євген Нищук прийняв участь в фестивалі. Він зіграв в моновиставі Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» за поезією Миколи Вінграновського «Прекрасний звір у серці». Євген Нищук був емоційним і виклався на повну. В інтерв’ю він розповів, що обожнює твори Вінграновського, який так довго залишався недооціненим.

Увага громадськості до ХХI Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» свідчить про те, що театральним мистецтвом в Україні захоплюються не тільки в столиці. Тому є надія, що такі ж театральні свята, як у Херсоні, відбуватимуться й в інших містах України.

Тетяна ПАВЛЕНКО