Спекотне літо, багряна осінь… Яскраві кольори парку біля ЖК Столетов

| Інші новини
Спекотне літо, багряна осінь… Яскраві кольори парку біля ЖК Столетов

Звіт по виконаним роботам на території парку впродовж літа та осені 2021 року

З приходом осені парк біля ЖК Столетов наповнився яскравими кольорами. На місці, де ще в минулому році була розбита дорога із бруківки, стоїть алея в багряних тонах на фоні зеленого газону. Чудовий бордовий колір, який повільно переходить в оранжевий, показує живопліт із  Барбарису Тунберга. Також, ми бачимо чому висаджені в минулому році на алеї Дуби, називається Червоними. Нажаль декілька дубів загинули через несприятливі умови та хвороби, але невдовзі будуть замінені на нові.

Чудово себе проявили інші рослини, зокрема гарний приріст дав Сумах, Катальпи, Ялинки тощо. Однією із прикрас стала альпійська гірка, яка нарешті отримала завершений вигляд і продовжує дивувати різноманітними кольорами. Із червня і до цього часу відмінно проявили себе Мітельчасті Гортензії, які розпочали цвітіння білими квітами, а восени поступово змінили колір на червоний або рожевий. 

Протягом осені продовжується наповнення парку рослинами. Було висаджено декілька крупномірних рослин Глоду Плодового Крупноплідного, який є лікарською рослиною, із корисними,смачними ягодами та відмінними декоративними якостями. Ось недавно висадили крупноміри Ірги Ламарка, також цікаві чагарникові кущі, із чудовими та смачними плодами, гарним білим цвітінням весною і яскравим червоним листям восени.

Не забуваємо і про збільшення кількості вже наявних рослин в парку – вже підготовлені посадкові місця для Сосни Кримської.  Додатково посаджена велика кількість, більше 30 шт, кущів Пухироплідника Калинолистого, значно збільшили кількість кущів Гортензії Мітельчастої для більш яскравих плям на фоні газону.

Але основна робота яка проводилася на площі парку, і проводиться навіть коли рослини в стані спокою  – це систематичний догляд, який потребує величезну кількість часу та коштів для забезпеченні рослин всім необхідним для росту та розвитку.

Найбільше уваги потребує газон, який зазнає сильних пошкоджень від відвідувачів парку, тварин, погодних умов. Якщо порівняти звичайний газон на вулицях міста і газон на території парку - це абсолютно різні газони, різної якості та стану. Але зелений килим, по якому так і хочеться пробігтися босоніж,  це результат щотижневого скошування, інтенсивного поливу (щодня на полив використовується більша 30-40 м.куб. води), удобрення, лікування та безперервного відновлення. Після спекотного літа і величезної кількості відвідувачів ми вимушені були вручну вичесати газон на площі 6000 м.кв. від залишків сухої та відмерлої трави, підсіяти сумішю насіння великі ділянки пошкодженого газону, внести комплексні добрива в кількості 200 кг, тощо.

З першими заморозками було проведено консервацію автоматичного поливу і розпочинається період прибирання опалого листя, яке також не дуже добре впливає на газон. Після входження рослин в стан спокою буде замінено пошкоджені Дуби та посаджено нові Сосни Кримські.       

Паралельно із доглядом за парком та робіт із розширенням переліку висаджених рослин - проводилися роботи по облаштування парку допоміжними та декоративними елементами. Завершуються роботи по встановленні декоративної арки при вході на дитячий майданчик. Було зроблено посадку плетючих рослин-ліан для оформлення арки. Для безпеки відвідувачів, зокрема для великої кількості дітей, всі бетонні елементи було покрито спеціальним резиновим покриттям, яке захищає поверхню від шкідливого впливу погоди та захищає дітей від серйозних травм. Продовжується художнє оформлення території навколо дитячого майданчику – художник вручну наносить візерунки та малюнки на бетонні підпірні стінки, було створено об’ємну картину при вході на дитячий майданчик тощо.      

Знову ж хотілося нагадати, що для повноцінного розвитку та збереження вже створеного парку потрібна допомога місцевої влади. Також потрібне освітлення, установка лавок в призначені для цього місця, урн для сміття та допомога в їх обслуговування, установка декоративних елементів – арок, мистецьких елементів, тощо. В деяких місцях ми проводимо мінімальний догляд через брак можливості більш повного догляду. Нажаль місцева влада досить неохоче долучається до благоустрою та озеленення цієї паркової зони.ГО Розбудова