«Спальні» передмістя столиці та їх проблеми

| Спорт
«Спальні» передмістя столиці та їх проблеми
Київська агломерація стрімко розвивається. Росте населення передмість столиці, там будуються нові житлові масиви. Невеликі колись селища Ірпінь, Буча, Гостомель, Ворзель, Вишневе, Боярка стали вже досить великими містами. За деякими оцінками, населення передмість в межах до 50 кілометрів від Києва вже перевищило 1,6 млн. За чисельністю це дорівнює Вінницькій області.

Проте розвиток соціальної структури не встигає за бумом житлового будівництва і зростанням кількості населення. Більшість нових мешканців передмість – молоді сім’ї з дітьми. Дітей в передмістях багато. Але місцева влада на завжди до цього готова. Елементарного не вистачає шкіл, дитячих садків, ігрових і спортивних майданчиків.

Проблемою є також те, що населення цих передмість переважно працює в столиці. Люди витрачають багато часу добратися на роботу й додому (така ж проблема існує й у мешканців великих київських масивів, зокрема Троєщини, Борщагівки, Виноградаря). Проводячи багато часу на роботі та в дорозі, батьки приділять дітям менше уваги.

Гармонійний розвиток і виховання дітей у передмістях – досить болісне питання. Це об’єктивна проблема: діти або сидять за комп’ютерами, або йдуть на вулицю. А «вулиця» виховує не кращим чином.

Дозвілля і належне виховання дітей в передмісті повинно турбувати громадськість і місцеве самоврядування. Особливо якщо розуміти, що люди, купуючи житло в новобудовах передмість, думають про майбутнє дітей. І дуже прикро, якщо місцева влада не робить достатньо зусиль щодо створення умов для їх повноцінного дозвілля.

Розвиток дитячого спорту і культурного дозвілля у передмістях Києва дуже важливий. ГО «Розбудова» це розуміє, тому підтримує виховання спортивної молоді на базі Гостомельського футбольного клубу «Факел». Це маленький, але вагомий приклад, як треба турбуватися про майбутнє покоління.

Крім того, передмістя Києва залишаються зоною порівняно сприятливих екологічних умов. З огляду саме на це багато українців й обирають їх для життя. Але зростання чисельності населення призводить до того, що проблема забруднення довкілля загострюється, кількість відходів і сміття швидко зростає. Тому ГО «Розбудова» також приділяє увагу екологічному стану в передмістях столиці, зокрема збору й утилізації сміття. Є надія на те, що завдяки громадянському суспільству передмістя Києва стануть найбільш сприятливими для життя й дозвілля людей і виховання їхніх дітей.

Тетяна СОКОЛОВСЬКА