Схеми на відпрацьованих батарейках

| Екологія
Схеми на відпрацьованих батарейках
Бізнес по-українськи без корупційних схем неможливий.

На сайті ГО «Розбудова» та в соціальних мережах ми розмістили нещодавно декілька статей щодо схем з утилізації батарейок, і зокрема тому факту, що звичайні жителі – а саме ми з вами – двічі сплачують за утилізацію батарейок.

Нагадаємо:

ГО «Батарейки, здавайтесь» започаткували проект «Коробочки». Суть в тому, що організація або підприємець, що продає елементи живлення, закладає в ціну нової батарейки і вартість її утилізації. У місцях продажу батарейок встановлюються контейнери («коробочки»), в які можна вкинути вже використані елементи живлення. Таким чином українець, сплативши націнку за утилізацію, добровільно передає відпрацьовані батарейки громадській організації «Батарейки, здавайтесь». Власники торгових точок далі передають зібрані в такий спосіб внески та відпрацьовані батарейки на їх подальшу утилізацію до громадської організації «Батарейки, здавайтесь». Проект функціонує і зарекомендував себе добре.

А тепер звернімо увагу на схему КП «Київкомунсервіс», яке по всьому місту встановило СОЦІАЛЬНІ контейнери для збору відпрацьованих елементів живлення та люмінісцентних ламп. Контейнери ці встановлені виключно за бюджетний кошт, тобто за податки, які ми платимо. Більш того, обслуговування таких контейнерів включене до кожної комунальної платіжки. Це і є бізнес по-українськи: ми сплачуємо за утилізацію батарейок навіть не двічі, а КОЖНОГО МІСЯЦЯ!

Проте незважаючи на встановлені контейнери, елементи живлення всеодно потрапляють на смітники. Так трапилося нещодавно на Троєщині в Києві. Хто саме виявив небезпечну знахідку першим, достеменно не відомо, але 300 кг відпрацьованих батарейок опинилися на пляжі. Відомо лише, що на місце злочину хутко прибули представники ГО «Батарейки, здавайтесь» та Голова Держекоінспекції Сергій Волков, які й звернулися до КП «Київкомунсервіс» ліквідувати небезпечну знахідку.

Проте нікого не зацікавило: а хто той злочинець та кому вигідно забруднити сотні квадратних метрів землі? Головне – побільше хайпу, хоч і на кістках, і швидко зібрати, вивезти та приховати місце злочину. Кого так ретельно намагаються прикрити ГО «Батареки, здавайтесь», Держекоінспекція та КП «Київкомунсервіс»? Чому на місце злочину не була викликана поліція? Запитання без відповідей.

ГО «Розбудова» досить часто проводить рейди і при такого роду знахідках завжди спершу викликається поліція! Адже будь-яке покривання злочину регулюється Кримінальним кодексом України. Громадська організація «Розбудова» виступає за чітке регулювання поводження з відходами такого типу, і одного підприємства було би достатньо, аби забезпечити безпечне координування утилізації таких відходів.

 

ГО "Розбудова"