Шахраї в безпецi, КОЛИ ВIДСУТНIЙ КОНТРОЛЬ

| Екологія
Шахраї в безпецi, КОЛИ ВIДСУТНIЙ КОНТРОЛЬ
Сайт ГО «Розбудова» відновив свою роботу.

Наші волонтери ведуть розслідування та викладають їх результати, не дивлячись на те, чиї прізвища та посади фігурують у справах. Так було і буде попри всi мерзеннi хакерськi напади. Остання наша стаття перед хакерськими атаками щодо підприємства ТОВ «УТІЛЬВТОРПРОМ» сколихнула не тільки підприємців, а й можновладців Міністерства екології та природних ресурсів України, i навiть «УКРТРАНСГАЗУ» та його філій. Факти виявилися кричущими: якби ця інформація дійшла до правоохоронних органів, то директору фірми не вдалося б уникнути покарання. Та, сподiваємось, не цього разу.

Міністерство екології аврально надсилає до підприємства ТОВ «Утільвторпром» своїх перевіряючих, котрі задля оскарження звинувачень на їх бездiяльнiсть, які неодноразово звучали в наших статтях, після перевірки анульовують ліцензію «Утільвторпрому» та публікують на сайті відомства свiй наказ №326 про анулювання.

 

Окремо підкреслюємо: ліцензія ТОВ «Утільвторпром» на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами анульована; з 11.09.2018 року вона вважається недійсною.

Після отримання підтвердження даного факту ГО «Розбудова» вважала, що в цьому питанні нарешті поставлена логічна крапка. Як виявилося – ні. Анулювання ліцензії – це лише припинення окремих спецдозволів. Але не припинення підприємницької діяльності «Утільвторпрому» взагалі. Ці спритнi бiзнесмени дiйшли висновку, що за управління міністерством Остапа Семерака для безпечного бізнесу у сфері поводження з небезпечними відходами ліцензію краще й не отримувати. Дешевше працювати без ліцензії. А маючи неабиякий досвід підробки документів, крутiї з ТОВ «Утільвторпром» взялися до справи «по-новому».

Отож i ГО «Розбудова» додалося роботи – оперативно публікувати інформацію iз зазначенням фактів безліцензійної діяльності.

На майданчику публічних закупівель Prozorro Управлінням комунального господарства в місті Констянтинівка, Донецька область, оголошують закупівлю послуги із збирання, зберігання, оброблення, видалення, знешкодження, перевезення та організації утилізації відходів – ламп люмінесцентних, які містять ртуть, зіпсованих або відпрацьованих, у кількості 21 285 шт. загальною вартістю послуги 157 000 грн.

Подає й перемагає в закупівлях звичайно ж підприємство ТОВ «Утільвторпром», котре має анульовану ліцензію Міністерства екології на право провадження діяльності з небезпечними відходами. Але цей факт не викликав запитань ані в Управліннi комунального господарства Констянтинівки, ані в тендерному комітеті.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-10-08-001497-c

Факт порушення направлений до правоохоронних органів.

На майданчику публічних закупівель Prozorro ВП «Складське господарство» ДП НАЕК «Енергоатом» проводить закупівлю послуг з утилізації у сфері поводження з радіоактивними, токсичними, медичними та небезпечними відходами (клінічні та подібні їм відходи) на загальну сумму 51 740 грн. В закупівлі знову ж таки перемагають нашi безліцензійнi «герої» – ТОВ «Утільвторпром». Тобто i в цьому тендері знову ж таки перемагають безліцензійне підприємство.

По цьому факту iнформацiя теж спрямована до правоохоронних органів.

Може варто в тендерних комiтетах Prozorro «щось пiдправити», аби запобiгти правопорушенням? I з усiєю силою Закону карати тих комунальникiв та iншi підприємства, якi всупереч прийнятим правилам укладають договори с безліцензійними підприємствами? Шахраї почуваються безпечно, коли вiдсутнiй контроль.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-10-25-000855-c

Ще й досі достовірно невідомо, куди дівалися відходи, утилiзованi ТОВ «Утільвторпром», навiть коли в них була діюча ліцензія. Тим більше невідомо, куди подінуться відходи, отримані без ліцензії та незаконним шляхом, i де цього разу може вибухнути чергове екологічне лихо. Сподіваємось, компетентні та правоохоронні органи наведуть лад у цьому питанні, направляємо до них відповідні запити та листи. Адже безконтрольне поводження з небезпечними відходами призводить до забруднення навколишнього середовища та може спричинити екологічну катастрофу.