«Розбудова» за здоровий спосіб життя

| Спорт
«Розбудова» за здоровий спосіб життя

Цього року ГО «Розбудова» в черговий раз прийняло учать в благодійній акції пробігу вулицями Києва – «Пробіг під каштанами».

Нагадаємо, що «Пробіг під каштанами» – наймасовіша спортивно-благодійна акція в Україні. Проходить щорічно в День Києва (останню неділю травня), починаючи з 1993 року. Зібрані в рамках проекту кошти спрямовуються на придбання необхідного обладнання та витратних матеріалів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

Крім того, така акція є наочною пропагандою здорового способу життя. Що особливо актуально в умовах мегаполісу. Адже малорухливий спосіб життя є причиною багатьох захворювань, зокрема серцево-судинних, як у дорослих, так і у дітей.

Великі міста мало сприяють тренуванням або просто бігу, щоб не опинитися під впливом шкідливих вихлопів або інших несприятливих чинників. Але цьому б сприяли спеціальні окультурені «зелені зони», де можна займатися спортом.

Нещодавно у Києві в Голосіївському лісі була відкрита перша в Україні інтерактивна екологічна стежка. Голосієво – місце, знайоме багатьом киянам. Тут займаються бігом і оздоровчою ходою. Нова стежка у Голосіївському лісі буде сприяти тому, що більше людей стануть займатися спортом.

Але повинні бути також умови для занять спортом і здоровим відпочинком й в інших парках і лісопарках столиці. В умовах мегаполісу людина повинна більше приділяти уваги своєму здоров’ю. Також частіше треба організовувати масові спортивні заходи – такі як «Пробіг під каштанами». Київ має стати містом здорового способу життя та взірцем для інших великих міст країни.

Також актуальним є розвиток у столиці мережі велосипедних маршрутів. На відміну від багатьох європейських міст, у Києві навіть в центрі дуже мало велосипедних доріжок. Навіть в обласних центрах, таких як Чернігів, більше зроблено для зручності велосипедистів, а в Києві треба починати привчати людей пересуватися містом на велосипеді й створювати для цього всі умови.

Тетяна ПАВЛЕНКО