Райони новобудов: перетворимо пустирі на дитячі майданчики

| Інші новини
Райони новобудов: перетворимо пустирі на дитячі майданчики
Громадська організація «Розбудова» власними силами і коштом облаштувала дитячий майданчик в Голосіївському районі по вулиці Столєтова 56.
В цьому була потреба. Адже Голосєєво – район, де ведеться інтенсивне житлове будівництво. Але нові багатоповерхові будинки залишаються без зон відпочинку. У людей з’явились маленькі діти і їм дуже не вистачає місць для дозвілля.
ГО «Розбудова» розуміє актуальність цієї проблеми. Тому ми власними силами звели сучасний дитячий майданчик із спортивним знаряддям на місці пустиря, а навколо облаштували паркову зону – доріжки, газони, зручні лавки, кущі та дерева...
Але якщо в Голосіївському районі, де багато зелені і є ще вільні пустирі, проблема з дитячими майданчиками поступово вирішується, то в деяких інших районах української столиці вона просто катастрофічна. На Осокорках і Позняках, наприклад, зводяться нові сучасні будинки на 20 і більше поверхів. Кожен такий будинок за кількістю населення перевищує цілий районний центр або провінційне містечко. Але дітям-новоселам там немає де погратися. Звичайно, облаштувати кільканадцять дитячих майданчиків в місті – це не скляний міст побудувати: і зиск не той, і попіаритися не вийде.
Ті нечисленні майданчики, які можна перерахувати на пальцях однієї руки, затиснуті між будівлями і величезними парковками. У вихідні або коли стоїть тепла погода дітям навіть немає де розвернутися, утворюються черги погратися на зеленому клаптику землі – так багато бажаючих і так мало місця. Крім того, про безпеку на таких клаптиках дозвілля мова навіть не йде. Адже в ідеалі повинно бути, щоб дитячий майданчик знаходився в межах зеленої зони, поруч – трав’яні газони й дерева, в тіні яких дітям можна сховатися під час спеки.
Велике значення має і розташування таких майданчиків між вулицями з інтенсивним транспортним рухом, а також проїздами для транспорту між будинками. Не завжди дитячий майданчик планується розміщувати в ізольованій від руху автомашин зоні.
Дитячий майданчик на вулиці Столєтова, 56, де створений парк, є повноцінною зоною відпочинку. Це приклад для чиновників Київміськради та мерії столиці, як треба облаштовувати зони дозвілля і зони відпочинку дітей. Сподіваємося, що такі дитячі майданчики будуть з’являтися і в інших районах Києва й в усіх населених пунктах України.

Тетяна ПАВЛЕНКО