Приклад Черкас: стаціонарний контейнер для небезпечних відходів

| Екологія
Приклад Черкас: стаціонарний контейнер для небезпечних відходів
За сприяння ГО «Розбудова» було встановлено перший стаціонарний контейнер для утилізації енергозберігаючих ламп та елементів живлення в Україні. Це відбулося 8 квітня в місті Черкаси.

Але спочатку було слово

В Черкасах з 2012 р. проводиться акція «Здай небезпечні відходи – збережи довкілля»: за попередньо оголошеними адресами в певний час приїжджає спеціальна машина, куди свідомі громадяни можуть здати ртутовмістні лампи та відпрацьовані батарейки. За роки проведення акції рівень обізнаності громади щодо негативних наслідків потрапляння таких відходів (І класу небезпеки) у навколишнє середовище значно виріс. До відділу екології Департаменту житлово-комунального комплексу стали надходити звернення та пропозиції від населення щодо встановлення в місті стаціонарних контейнерів для збору твердих небезпечних відходів, а саме люмінесцентних ламп та відпрацьованих елементів живлення, куди можна було б принести такі відходи у будь-який зручний для черкащан час.

Згодом було діло

За громадським замовленням та спільними зусиллями начальника відділу екології Департаменту ЖКК Черкас Володимира Гусаченка та керівника ТОВ «Олестас Еко» активіста Станіслава Чуприни, а також за підтримки громадської організації «Розбудова» був розроблений і змонтований контейнер (поки тільки один) для безкоштовного збору небезпечних відходів, який стаціонарно встановлений в м. Черкаси за адресою: вул. Байди Вишневецького, 36 (поряд з міськрадою).

Облсуговується контейнер за рахунок міського бюджету.ТОВ «Олестас Еко», яке має ліцензію Мінекології України на операції з таким видом відходів, у тому числі й їхню утилізацію, пообіцяв, що частина виручених коштів буде спрямована на допомогу військовослужбовцям у зоні проведення АТО.

Прес-служба ГО «Розбудова»