Продовжуємо підтримувати проект

| Екологія
Продовжуємо підтримувати проект

Лабораторія IPEN у Чехії отримала зразки гранул, які ГО «Розбудова» відібрала на одному із підприємств з переробки вторинного пластику. Відбір відбувався в рамках проекту IPEN в Україні з метою виявлення шкідливих для людини речовин у пластику вторинної переробки.

 

Відходи пластику потрапляють на підприємство після первинного сортування побутових відходів. Серед цих відходів – пляшки, стрейч-плівка, пакети, різного роду пластмасові вироби, тобто фактично вся лінійка полімерів, які використовувались у побуті. Ця сировина потрапляє зі сміттєсортувальних заводів та станцій, які займаються збором, вивозом та сортуванням відходів. Такі підприємства об’єднані в асоціацію, до якої входять і ті, хто займається утилізацією небезпечних відходів. Тому не виключено, що на переробку потрапляє і тара, забруднена шкідливими речовинами. Підтверджених фактів немає, але вирогідність досить висока.

При переробці поліетилену використовуються стандартні технології. Спочатку відходи сортуються за кольором та типом. Потім дробляться до мілкої фракції і спрямовуються в екструдер, де під температурою перетворюються в однорідну масу. Ця маса потрапляє до формувача для отримання необхідного розміру фракції. Остаточне формування готової гранули здійснюється після її охолодження і порізки.

Обсягів переробленого таким чином пластику дізнатися фактично неможливо, оскільки це є комерційною таємницею. Проте станом на січень поточного року штат найманих працівників підприємства більше 100 осіб. Підприємство реалізує готову гранулу не тільки на національному рівні, а й на міжнародному. Продукцію можливо придбати без спеціальних дозволів та ліцензій.

Власники підприємства, де були відібрані зразки в рамках проекту IPEN з метою виявлення шкідливих для людини речовин у пластику вторинної переробки, зацікавлені отримати результати незалежного міжнародного і безкоштовного для них аналізу. Результати дослідження одного лише підприємства не можуть, звичайно, бути показником усієї пластикової сировини, що виробляється таким чином в Україні, але стане чудовим прикладом для подальших вітчизняних розробок та оновлень технологічних регламентів.

ГО "Розбудова"