Проблематика

Питання забезпечення житла військових та членів їхніх сімей тягнуться вже багато років та є одними із найгостріших серед тих, що поставлені перед українськими збройними силами.

Дивлячись на наведений нижче графік можна легко переконатися, що незважаючи на економічні злети чи падіння в державі, зміни влади, військові конфлікти чи анексію території, питання забезпечення житла військових майже не зсувається з точки. Яку, на превеликий жаль, у армійському середовищі називають не інакше за «мертву».

Давайте називати речі своїми іменами. Житлове питання української армії не має простої відповіді. Застаріле законодавство, яке спричинило появу 40-тисяної квартирної черги, невідповідність наявного житлового фонду сучасним вимогам якості, неефективне використання бюджету та ряд інших проблем вимагають серйозних змін.

У останні роки до питань обороноздатності країни та бажання створити належні умови для військовослужбовцям, проблемам будівництва та надання житла приділяється підвищена увага. Але на шляху вирішення вкрай гострої та наболілої проблеми виникає багато перепон. Фінансових, юридичних, організаційних… Чимало високих керівників звикли працювати без прив’язки до конкретного результату, а потерпають від цього військові та їх сім’ї, які навіть не роками, а десятиріччями живуть у жахливих та принизливих умовах. Існуючи механізми з формування черги на отримання житла та відповідного розподілу житлової площі є непрозорими та забюрократизованими (три черги: загальна, першочергова, позачергова). Таким чином, гарантоване законом право на отримання постійного житла фактично не реалізовується і є декларативним

Ситуація ускладнюється і тим, що в Україні суттєво зросла та зростає кількість професійних військових, значна частина яких служить в зоні АТО на сході країни, є військові які перевилися з АР Крим. Обов’язки перед контрактниками набагато більші, ніж перед строковиками, – це стосується не лише постійного житла, а й службового, стандарти якого наразі не відповідають вимогам сучасної армії. Спеціалісти прогнозують, що за 2016-2017 роки контрактна армія налічуватиме приблизно 75 000 військовослужбовців офіцерського складу і, припустимо, хоча б половина з них стане на квартирний облік.

Наразі стоїть нагальне завдання по реформі служби будівництва та забезпечення житлом, адміністрування черги, служби експлуатації та управління житловим фондом. У цих процесах беруть активну участь експерти та волонтери ГО «Розбудова», які докладають максимум зусиль, аби обов’язок держави у вигляді надання військовим житла був якнайшвидше виконаний.

У 2017 році ЗСУ отримали 871 одиницю озброєнь і техніки (ІНФОГРАФІКА)
У 2017 році ЗСУ отримали 871 одиницю озброєнь і техніки (ІНФОГРАФІКА) 18 жовтня 2017 Українські військовослужбовці протягом 2017 року отримали 871 одиницю озброєнь і техніки
Безробітні військовослужбовці і проблема будівництва житла для військових
Безробітні військовослужбовці і проблема будівництва житла для військових 02 серпня 2017 В останні три роки в України внаслідок війни на сході і загального падіння економіки дуже загострилась проблема безробіття.
Іпотека для військових
Іпотека для військових 01 серпня 2017 Для вирішення проблем забезпечення житлом військовослужбовців деякі фахівці радять іпотечні програми з допомогою держави.
Житло для військових і військова освіта
Житло для військових і військова освіта 30 червня 2017 На перший погляд, стан військових навчальних закладів в Україні та їх функціонування не мають жодного відношення до проблеми забезпечення житлом сімей військовослужбовців. Але слід усвідомлювати, що курсанти військових навчальних закладів – це у своїй більшості майбутні українські офіцери, майбутнє нашої армії.
Комітет ВР із питань нацбезпеки схвалив нову програму з надання житла військовослужбовцям. Інфографіка
Комітет ВР із питань нацбезпеки схвалив нову програму з надання житла військовослужбовцям. Інфографіка 13 червня 2017

На засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони депутати розглянули можливість впровадження новітніх механізмів забезпечення житлом військовослужбовців та правоохоронців.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

 

 
Політична криза і житло для військових
Політична криза і житло для військових 08 червня 2017

В українських реаліях суспільство з черговим загостренням політичної кризи або наближенням виборів забуває про необхідність забезпечення житлом військових.

 

Захисники повинні мати дах над головою
Захисники повинні мати дах над головою 30 травня 2017

В перші місяці АТО волонтерські організації активно збирали кошти для допомоги військовим. Завдяки волонтерам військові отримували сучасні бронежилети, каски, та інші речі, які допомагали бійцям зберегти життя й виконувати бойові завдання.

Житло для військових: досвід світовий і український
Житло для військових: досвід світовий і український 11 квітня 2017

Україна на сьогодні є однією з небагатьох країн, де вирішення питання житла для військових знаходиться в критичному стані. Існує 40-тисячна квартирна черга сімей військових на отримання житла або поліпшення їхніх житлових умов.

Півострів силовиків: як Крим забудовують житлом для військових і співробітників спецслужб Росії
Півострів силовиків: як Крим забудовують житлом для військових і співробітників спецслужб Росії 05 квітня 2017 Російські силовики, які прибули на службу до Криму після його анексії, продовжують обживатися там. Для їх облаштування півострів активно забудовують багатоповерхівками, значно ущільнюючи місцеві житлові райони.
Громадськість та житло для її захисників
Громадськість та житло для її захисників 26 грудня 2016

Забезпечення житлом військовослужбовців є однією з найболючіших проблем оборонного будівництва країни. А через некомпетентність чиновників Міноборони навіть недостатньо виділених з державного бюджету. Тому що кошти можуть бути належним чином не використані і їх знову доведеться повертати до бюджету.