Пробіг під каштанами: благодійний захід відбувся

| Спорт
Пробіг під каштанами: благодійний захід відбувся
У 2020 році День Києва суттєво відрізнявся від попередніх років. Всього кілька днів, як зняті обмеження, пов’язані з поширенням коронавірусу.

Поновив роботу громадський транспорт. Життя повертається – крок за кроком. Пробіг під каштанами відбувся частково віртуально. Зареєструвалися для участі в заході 3 700 учасників. Вони внесли благодійні внески. Але замість них бігли своєрідні «делегати» від киян та зареєстрованих учасників – так звані «амбасадори» або делегати, в тому числі мер міста Києва Віталій Кличко; всього десять осіб.

Пробіг стартував від пам’ятника засновників Києва і завершився на Поштовій площі. Мер Кличко відзвітував про захід:

«Цього року ми були змушені змінити формат. І на 28-й пробіг вийшла команда амбасадорів пробігу. Ми подолали п’ятикілометрову дистанцію за всіх киян. Забіг тривав 35 хвилин. За цей час зареєструвалося більше 3 700 учасників. Організаторам вдалося зібрати понад 370 000 гривень. Але внесок – 100 гривень – можна зробити і після закінчення пробігу» – зазначив Віталій Кличко.

Таким чином, благодійний захід відбувся. У ньому, як багато років поспіль, прийняли участь і члени Громадської організації «Розбудова».

Пробіг під каштанами фактично починає відроджувати благодійну діяльність столиці в нових умовах. Стає зрозумілим, що масове скупчення людей не є обов’язковим. Щоб дотримуватися соціальної дистанції для запобігання поширенню епідемії, для учаті у заході достатньо й обмеженої кількості учасників. Інші можуть взяти участь віртуально – а потім бігати регулярно у садово-паркових зонах та на спортивних майданчиках. Облаштуванню яких у столиці також приділяє увагу ГО «Розбудова». З часом, коли епідеміологічна ситуація в країні стане кращою, масові спортивні забіги знову стануть звичайним явищем.

Пробіг під каштанами – навіть віртуальний – демонструє, що спорт і поширення здорового способу життя не втратили свою актуальність попри карантин. Владі, громадянам і громадським організаціям треба починати приділяти більше уваги розвитку спорту заради здоров’я.

Тетяна ПАВЛЕНКО