Полісся: річки забруднюють, екоінспекція – бездіє

| Екологія
Полісся: річки забруднюють, екоінспекція – бездіє

ГО «Розбудова» ще з 2016 року повідомляла до правоохоронних органів про забруднення річок Случ та Хомора.

На «Розбудову» навіть подавали позов до суду, та горе-підприємець, причетний до забруднення річок, не зумів довести правоту свого наклепу проти ГО «Розбудова». Цікавим є той факт, що після наших статей викиди до річок Случ та Хомора припинилися. І ось – знову.

Цього разу до ГО «Розбудова» звернулися мешканці смт Першотравенськ Баранівського району. Вони поскаржилися на систематичні викиди до вищевказаних річок. ГО «Розбудова» негайно розпочала власне розслідування, наші активісти та еко-експерти виїжджали на місця можливих викидів забруднюючих речовин. Весь час проведення досліджень підтримували тісний контакт з волонтерами Полісся з різних куточків області. Напередодні публікації першої частини розслідування нам надали вичерпну інформацію щодо перевищення концентрацій ГДК з наступними показниками:

- на межі Хмельницької та Житомирської областей:

хімічне споживання кисню (ХСК) – в 5,9 рази, біохімічне споживання кисню (БСК5) – в 13,5 рази, залізо загальне – в 4,7 рази, вміст розчиненого кисню становить 6,9 мгО2/дм3 (при нормі не менше 6,0 мгО2/дм3);

- у місці впадіння в р. Случ:

хімічне споживання кисню (ХСК) – в 6 разів, біохімічне споживання кисню (БСК5) – у 14 разів, залізо загальне – у 4,8 рази, вміст розчиненого кисню становить 7,6 мгО2/дм3 (при нормі не менше 6,0 мгО2/ дм3).

Разом з тим, у створі смт Першотравенськ зафіксовано високі концентрації таких показників: ХСК – 465 мгО/дм3, БСК5 – 62 мгО2/дм3, залізо загальне – 1,39 мг/дм3, завислі речовини – 60,0 мг/дм3, вміст розчиненого кисню становить 5,3 мгО2/дм3.

Внаслідок чого у річці Случ у створі нижче місця впадіння р. Хомора – порівняно зі створом вище – зафіксовано погіршення якості води за наступними показниками: ХСК – від 32,4 до 52,6 мгО/дм3, БСК5 – від 3,6 до 6,0 мгО2/дм3, залізо загальне – від 0,39 до 0,41 мг/дм3.

Десятки індивідуальних та колективних звернень, а ситуація тільки погіршується. Контролюючі органи тільки імітують намагання вирішити проблему в Житомирській області з річками Случ та Хомора.

Отримавши результати аналізів та знаючи речовини, котрі перевищенні, ГО «Розбудова» небезпідставно вважає, що забруднення річок Случ та Хомора відбувається з території ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна». ГО «Розбудова» готує звернення до вищих інстанцій щодо систематичних порушень природоохоронного законодавства. Також у зверненнях зазначаємо бездіяльність Екологічної інспекції Поліського округу, котра вже зараз повинна штрафувати та припинити забруднення річок, а не навмисно затягувати процес визнання винних.

ГО "Розбудова"