Підтримаймо розвиток дитячого футболу!

| Спорт
Підтримаймо розвиток дитячого футболу!
Пройшли матчи групового етапу Чемпіонату Європи з футболу-2020, який минулого року був відкладений через covid-19.

У Євро-2020 брала участь і збірна України.
Її тренер Андрій Шевченко свідомо зробив ставку на молодих футболістів – тих, чиї імена ще не відомі українським прихильникам футболу. Збірна України (із середнім віком гравців 26 років) була однією з наймолодших на Євро-2020 (для порівняння – також досить молода збірна Росії мала середній вік 27,9 р.).
Перша ж гра українців 13 червня із збірною Нідерландів на полі суперника в Амстердамі показала, що ставка на молодих гравців себе повністю виправдовує, попри помилки під час гри. Вони продемонстрували справжні бійцівські якості та високу техніку гри. Відіграти два м’ячі та зрівняти рахунок з 2:0 до майже кінця гри – це вже досягнення. Але чергова і фатальна помилка молодих подарувала фарт господарям поля: наші програли голландцям із рахунком 3:2. Потім наша команда одержала першу перемогу над командою Північной Македонії, але в наступной грі з мінімальним рахунком програла збірной Австрії.
Треба особливо підкреслити, що грали за збірну України вихованці дитячих та юнацьких футбольних шкіл. І це ще раз демонструє перспективність розвитку дитячого футболу. Саме він готує майбутніх професіоналів, які відстоюватимуть (і вже відстоюють!) престиж України на міжнародних турнірах.
На відміну від європейських команд збірна України не має «натуралізованих» гравців, тобто футболістів, які є вихідцями з інших країн і досягли значного рівня футбольного професіоналізму, будучи громадянами інших держав, а потім прийняли громадянство тої країни, за яку виступають на міжнародних турнірах. Цього, на щастя, в українському футболу ще не має місця. І це стимулює молодь займатися спортом та спортивним навчанням.
ГО «Розбудова», розуміючи велике значення дитячого на юнацького футболу, вже багато років здійснює допомогу дитячій футбольній школі при гостомельському футбольному клубі «Факел». Сподіваємося, що ця допомога також стане вагомим внеском у майбутні перемоги українського футболу.

Тетяна ПАВЛЕНКО