Підтримаємо культуру!

| Культура
Підтримаємо культуру!
Економічне становище в Україні все гірше й гірше. Більшості організацій та установ, які знаходяться на державному фінансуванні, в умовах недостатності бюджетних коштів доводиться в буквальному сенсі слова виживати. Це зокрема стосується закладів культури.

Комунальні тарифи зростають і для культурних закладів, але держфінансування для їх покриття недостатньо. А заробітні плати в сфері культури наближені до мінімальних.

Громадяни також не мають достатньо коштів, щоб бути «вдячними» глядачами і слухачами з матеріальної точки зору, тому відвідуваність культурних закладів значно знизилась.

Підтримка культури є важливою складовою державотворення. Це необхідно не тільки для збереження унікального культурного надбання України, а й турботи про її розвиток. Мільярдерів і оліхархів в Україні хоч греблю гати, але меценатів серед них небагато. Громадська організація «Розбудова», яка розуміє важкий стан, в якому знаходяться заклади культури, виділяє меценатські кошти на їх підтримку. Є надія, що приклад ГО «Розбудова» стане взірцем для представників інших громадських організацій та бізнесу.

Треба розуміти, що тотальна дорожнеча життя разом з проблемою невисоких доходів стосуюється в Україні всіх, в тому числі й діячів культури. Прикро, що перспективна талановита молодь бачить, в якому важкому стані знаходиться нині культура. Але замість того, щоб розкривати свої таланти, шукає себе в бізнесі та на заробітках, і навіть покидає межі Украйни.

Талановита молодь збагачує таким чином інші культури в інших державах. Але важливо, щоб молоді митці, які можуть сприяти збереженню й розвитку культури, залишалися в Україні. Тому так важлива підтримка від меценатів. Саме на це спрямована меценатська програма Громадської організації «Розбудова».

Суспільство потребує необхідних і різноманітних засобів підтримки культури з боку небайдужих. Ця підтримка не дає матеріальних прибутків але служить розвику й збереженню нашої ідентичності та унікальної української культури.

 

Тетяна СОКОЛОВСЬКА