Підтримаємо культуру – збережемо мову

| Культура
Підтримаємо культуру – збережемо мову
Нещодавно Кабінет міністрів України затвердив стратегію «Сильна мова — успішна держава». Ця стратегія розвитку та популяризації української мови передбачає збільшення частки використання української мови у побуті до 75%. Таким чином, 80% українців зможуть назвати своєю рідною мовою українську.

 

Зрозуміло, що розвиток української мови та її запровадження неможливе без розвитку української культури. В тому числі і театрального мистецтва.

Але у держави в нинішній скрутний час немає достатніх коштів на гідне фінансування й розвиток культури. Тому українській культурі потрібна допомога громадськості.

Громадська організація «Розбудова» вже багато років показує приклад того, як треба відноситися до української культури. Зокрема ГО «Розбудова» багато робить для підтримки окремих акторів і художнього колективу українського театру імені Івана Франка.

Цей провідний заклад культури і театрального мистецтва в Україні дуже багато робить для популяризації української мови. Адже всі вистави театру йдуть на державній мові. Високий рівень митців, а також зацікавленість людей, і в першу чергу молоді, високим мистецтвом, яке несе театр імені Івана Франка, роблять дуже багато, щоб люди любили і поважали українську мову. Для багатьох людей рівень культури і української мови завдяки таким творчим колективам, як театр імені Івана Франка, стає синонімом високої культури.

ГО «Розбудова» підтримує державну стратегію поширення рідної мови в побуті. Ми й надалі робитимемо все для підтримки української культури й популяризації української мови.

Тетяна ПЕТРЕНКО