Пестицидне лицемірство Європи

| Екологія
Пестицидне лицемірство Європи
Європейські країни готуються до заборони особливо небезпечних пестицидів. Європейський Союз та інші розвинені країни не впускають на свою територію сільгосппродукцію з високим вмістом небезпечних пестицидів, які вони самі й виробляють та експортують в інші країни.

Кенія вже зіштовхнулась з цією проблемою: в країні пестициди не виробляються, а тому на її территорії використовуються виключно імпортні хімікати захисту рослин. Основними постачальниками пестицидів до Кенії, включаючи особливо небезпечні пестициди, є компанії європейських держав.

ЄС натомість продовжує активно підтримувати своїх виробників сільгоспхімікатів та активно розповсюджувати їх по світу. В той же час ввозити продукцію до ЄС з країн, куди експортуються небезпечні пестициди, планують заборонити остаточно.

Коротше кажучи: Європа не дозволяє завозити до себе товар, забруднений власними ж пестицидами.

Країни, які купують імортний пестицид з Європи, постійно витрачають гроші на лікування своїх громадян від впливу токсичних хімікатів, що виробляються в Європі, і підраховують економічні втрати через неможливість продати свою продукцію, оброблену хімікатами з ЄС. Оброблена європейськими пестицидами сільгосппродукція курсує по світу та потрапляє відтак на наш з вами стіл.

В даний час ЄС готується до заборони хлорпирифосу. Цей особливо небезпечний пестицид відомий своїм негативним впливом на розвиток дітей.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) в публічній заяві визнало, що хлорпирифос шкідливий для здоров'я людини і не відповідає багатьом критеріям, які необхідні для поновлення дозволу на використання цього пестициду на європейському ринку.

Подібна заява – крок до повної заборони хлорпирифосу в ЄС. Термін схвалення хлорпирифосу закінчується в січні 2020 року, а заявка виробників на поновлення в даний час вивчається в рамках системи експертної оцінки ЄС для затвердження пестицидів. EFSA стурбована з приводу можливих генотоксичних ефектів хлорпирифосу, а також неврологічних ефектів під час розвитку, що підтверджується епідеміологічними даними, які вказують на негативний вплив пестициду на дітей. Це означає, що для хлорпирифосу не може бути встановлений безпечний рівень впливу, що є недопустимим.

Цікавим є те, що ЄС забороняє імпорт товарів, що обробляються хлорпирифосом, а от саме виробництво небезпечного хімікату не забороняється.

Громадська організація «Розбудова» разом з IPEN продовжує стежити та брати активну участь у завчасному попередженні пестицидного колапсу, який назріває в ЄС і у всьому світі, включаючи й Україну.

ГО "Розбудова"