Друге життя «Тев'є-Тевель»: випущено диск із записом легендарної вистави

| Культура
Друге життя «Тев'є-Тевель»: випущено диск із записом легендарної вистави

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка відзначив столітній ювілей. Рівно сто років тому, 28 січня 1920 року, відбулася перша прем'єра театру: франківці дебютували у Вінниці з п'єсою "Гріх" Володимира Винниченка.

Перші кроки до створення театру були зроблені ще в 1919 році, що символічно для франківців: саме в цьому році було проголошено Злуку УНР і ЗУНР, об'єднання Наддніпрянської і Західної України в єдину державу. Сьогодні в репертуарі Театру ім. Франка понад півсотні творів, серед яких українська і світова класика і кращі зразки сучасної драматургії.

Однією з флагманських постановок «першої сцени країни» не одне десятиріччя була вистава «Тев'є-Тевель», за мотивами творів Шолом-Алейхема. Режисери-постановники Дмитро Чирипюк та Сергій Данченко, виконавець ролі Тев'є неперевершений Богдан Ступка. Вистава назавжди увійшла до "золотого" фонду театру, її мали змогу побачити глядачі багатьох країн світу, де гастролювали "франківці", за кількістю аншлагів  «Тев'є-Тевель» могла б претендувати на місце в Книзі рекордів Гіннеса...

Громадська організація «Розбудова» долучилася до святкування 100-річчя улюбленого театру, сприявши  випуску диску з записом «Тев'є-Тевель». Відтепер на роки легендарна вистава збережеться в цифровому вигляді в архівах театралів та поціновувачів високого мистецтва.

 

ГО Розбудова