Отруйні хмари в Голосієві та Семиполках стануть ще небезпечнішими

| Екологія
Отруйні хмари в Голосієві та Семиполках стануть ще небезпечнішими
Утворення небезпечних відходів на різноманітних виробництвах – це неминуча реальність сьогодення. Наука теж не стоїть на місці й постійно винаходить нові методи утилізації цих небезпечних відходів, знешкодження їх або переробки.

Теоретично процес вироблення та видалення таких відходів можна збалансувати. Втім, тільки теоретично... Українцям безмежно пощастило жити у найбільшій країні Європи – негустозаселеній, з безліччю безлюдних чи віддалених ділянок, оточених лісом (найкращим природним фільтром).

АЛЕ! Із абсолютно незрозумілих причин підприємства з утилізації небезпечних відходів продовжують будувати у небезпечній близькості до населених пунктів.

28 жовтня 2020 року на офіційному сайті Мінприроди підприємством ТОВ «Центр екобезпеки та гігієни» опублікував повідомлення про намір провадження діяльності з утилізації небезпечних відходів шляхом спалювання у печі-утилізаторі термічному УД-100Д за адресою: м. Київ, Голосіївський район, вул. Камишанська, 4. У тому числі й утилізацію небезпечних відходів І-го класу небезпеки. Їх планують утилізовувати шляхом спалювання на відстані 500 метрів від ЖК «Svitlo Park». Цікаво, чи знають мешканці новобудови про те, що разом із прекрасним видом на Дніпро вони згодом отримуватимуть чималу щоденну порцію й отруйних газів, що неминуче потраплять у повітря в результаті спалювання відходів?..

У цьому ж повідомленні вказано, що в разі якихось непередбачуваних подій підприємство може перенести свою діяльність у с. Семиполки Броварського району Київської області. Дуже несподіваний вибір локації, адже це селище і без ТОВ «Центр екобезпеки та гігієни» вже кілька років страждає, задихається й бореться з підприємством ТОВ «Втормаг», яке обробляє побутові відходи на території селища. Що ж буде, коли до цього лиха додасться ще й ТОВ «Центр екобезпеки та гігієни», яке везтиме сюди з усієї країни небезпечні відходи?

Громадська організація «Розбудова» застерігає, що у зв’язку з пандемією covid-19 всі громадські слухання є забороненими. Тому ми не зможемо брати безпосередньої участі в обговоренні питання розміщення подібного підприємства у межах міста Києва, та і в будь-якому іншому населеному пункті без дотримання санітарних норм і вимог. Але ми зробимо все можливе, щоб ця проблема набула максимального розголосу.

ГО Розбудова