Осінні парки і контейнери для сміття

| Екологія
Осінні парки і контейнери для сміття

Осінь – найкрасивіша в Украйні пора року. В цей час особливо приваблюють українські сади, сквери та парки. Але осіннє листя швидко спадає і настає пора прибирати колись зелені зони.

Проте більшість садів і парків засмічені. Під деревами і кущами лежать гори пластикових пакетів, пляшок, іншого сміття. Прогулянки у парках, лісах і садах через це дають мало задоволення.

При цьому деякі сади і парки не впорядковуються роками і сміття в них накопичується. Але в європейській країні, якою є Україна, не повинно бути смітників там, де відпочивають люди та граються діти. Тому ініціатива громадської організації «Розбудова» з впровадження сортування сміття має стосуватися і місць громадського відпочинку.

Прибирання садів, скверів та парків комунальні служби і місцева влада проводять частіше всього восени або навесні. І до останнього часу за такої «кампанії з наведення чистоти» не всі її організатори розуміли, що можна водночас і наводити лад у садах та парках і сортувати сміття. Робити це зовсім не важко. Водночас вимальовуються дві проблеми: безпосереднє очищення парків і привчання людей до розділення сміття.

Осінь 2019 року, коли в столиці та в багатьох містах України вперше з’явились контейнери для роздільного збору сміття, може стати першою осінню, коли комунальні служби і громадськість, прибираючи сади, сквери та парки, можуть зробити це, водночас і сортуючи сміття. Від цього буде і користь навколишньому середовищу, і можливість зібрати корисну вторинну сировину.

Також до прибирання садово-паркових зон часто долучається шкільна молодь. Для них це може стати наочним прикладом, як саме треба поводитись із сміттям і як його роздільно збирати. Тому педагоги та громадські активісти можуть багато що зробити, щоб покращити ситуацію з роздільним збором сміття вже цієї осені. І зробити наші сади і парки найкрасивішими у світі.

Тетяна СОКОЛОВСЬКА