Новий басейн для фізичної реабілітації

| Інші новини
Новий басейн для фізичної реабілітації

У середині 80-х років у передмісті Києва було відкрито госпіталь ветеранів Великої Вітчизняної Війни. За ці роки через його стіни пройшли тисячі постраждалих від різних війн, в тому числі Другої світової, афганської, в’єтнамської… На жаль, в останні роки кількість пацієнтів лише збільшується, а враховуючи масштаб військових дій на Донеччині та Луганщині, потік військових, які потребують реабілітації, ще довго не сякне…

Волонтери Громадської організації «Розбудова» побували у госпіталі та на власні очі побачили умови, в яких проходять лікування та реабілітацію військові. Назвати їх інакше ніж жахливими – не можна. Держава виділяє кошти лише на зарплатню медичному та обслуговуючому персоналу, а також покриває комунальні платежі. Усе інше, в тому числі медикаменти та обладнання, купляють або самі пацієнти, або благодійні організації та волонтери. Більшість споруд лікарні потребують капітального або косметичного ремонту, є потреба у сучасному медичному обладнанні, яке дозволить проводити більш якісне лікування.

Свій внесок у поліпшення медично-реабілітаційної частини вирішила зробити Громадська організація «Робудова».

Справа в тому, що басейн у бальнеологічному відділені був закритий на ремонт більше десяти років тому. І, зрозуміло, весь цей час нікому до нього не було діла, конче необхідна для пацієнтів із проблемами спини споруда простоювала напівзруйнованою, не даючи змоги хворим проводити якісну реабілітацію.

Волонтерами ГО «Розбудова» було прийняте рішення провести капітальну реконструкцію «витягувального» басейну (його розміри 3,5 на 3,5 метри, обсяг води 18 кубічних метрів), щоб вже найближчим часом військові могли використовувати його для вирішення проблем зі спиною.

9 лютого 2015 року будівельники приступили до роботи. А виконати її належить чимало! Спершу провести демонтаж старих конструкцій та комунікацій, підготувати приміщення та підвальні споруди для ремонту, встановити і налаштувати обладнання. Після робочої наради за участю представників ГО «Розбудова» та госпіталю, наша громадська організація зобов’язалася повністю відремонтувати чашу басейну, підлогу, стіни, стелю та сходинки самого приміщення, встановити новий санвузол та повністю замінити труби та інші комунікацій. Як кажуть, здати «під ключ». Окрема річ стосується обладнання для нового басейну. Проаналізувавши різні варіанти, обрано модель сучасної системи фільтрації та підігріву води, які відрізняються економічністю та простотою експлуатації.

 

Роботи були виконані менше ніж за три тижні - спочатку було вирівняно підлогу та оштукатурено стіни басейну, зроблено гідроізоляцію усієї внутрішньої поверхні та покладено кахель. У санвузлі проведені нові комунікації, встановлено та підключено душову кабіну, унітаз та умивальник. Зроблено ремонт у залі басейну, на стінах покладено кахель, оновлено стелю та підлогу. У підвальному приміщенні встановленно та підключено обладнання для підігріву та фільтрації води, Саме обладнання придбане у одного з провідних світових виробників, є економним та простим в експлуатації.

Але до вводу басейну в експлуатацію потрібно було зробити ще один крок. Дуже важливий, бо без нього робота унеможливиться. Річ про оснащення басейну спеціальним апаратом, за допомогою якого безпосередньо здійснюються підводний витяг хребта.

Цю частину роботи також виконали волонтери ГО «Розбудова». Після проведення тендеру на постачання апарату, вибір було зупинено на установці «Альціона-01» від одного з провідних вітчизняних виробників устаткування для витягування хребта та суглобів компанії «Альціона». Кілька слів про «Альціону-01». Установка добре зарекомендувала себе за роботою у десятках басейнів у різноманітних медичних та реабілітаційних закладах України. Також експортується за кордон - до Молдови, Грузії, Ізраїлю...

«Альціона-01» - універсальна установка для дозованого підводного витягування хребта. Основне положення пацієнта - «сидяче». Дозволяє проводити 6 різних методик, а саме: витягування грудного, поперекового і шийного відділу хребта, проводити тотальне витягування, дає можливість проводити тракцію колінних і тазостегнових суглобів. Дана модель апарату встановлюється в басейні.

Плавність занурення і зняття навантаження створює гранично оптимальні умови для лікування хребта методом тракції і знижує поява негативних ефектів внаслідок можливого перерозтягування сухожильно-м'язового апарату.

До комплектації «Альціони-01» входить:

1. плаваюче крісло,

2. напрямна рама,

3. фіксуючий пояс,

4. пристрій для фіксації плечового пояса (грудної ліф),

5. механічний вимірювач навантаження,

6. блок живлення (12 в) з пультом управління,

7. компресор.

Суттєва перевага апарата «Альціона-01» полягає в тому, що основна застосовувана на ньому методика здатна впливати на поперекові хребці L5 і S1. При застосуванні інших методик ці хребці залишаються в тіньовій зоні, а адже саме вони є найбільш болючими. Під час проведення процедури, пацієнт розташований на апараті в позі максимального розслаблення («космонавта», «ембріон»). Усі вузли і деталі, що працюють під водою, виконані з полімерів, харчових марок нержавіючої сталі і сплавів.

І ось, після трьох місяців робіт, сонячного дня 15 травня 2015 року в приміщенні басейну забралися усі, хто доклав свої зусилля, кошти, знання, час для його реконструкції. Голова ГО «Розбудова» Віктор Журавльов, головний лікар госпіталю Любов Зачек, депутат Київради Роман Головня, координатор проекту Максим Бродецький, медичний волонтер Наталія Динник, медичний персонал госпіталю та пацієнти стали учасниками непересічної події.

Звертаючись до присутніх, Віктор Журавльов відзначив важливість наявності у госпіталі необхідних засобів для реабілітації: «Проект по реконструкції басейну, а згодом встановленню в ньому апарату для підводного витягу хребта був для нашої громадської організації одним із пріоритетних. Люди, які захищають нашу країну, ризикуючи життям та здоров’ям, заслуговують на найвищу повагу. Завдання держави, а в даному випадку нас, волонтерів, є забезпечення їм належної фізіологічної та психологічної реабілітації, а також подальшої адаптації вже у мирному житті».

У цьому аспекті важливо відзначити інші програми ГО «Розбудова», в тому числі юридичні. Головний лікар госпіталю, заслужений лікар України Любов Зачек разом із колегами інформуватиме про них пацієнтів, чимало з яких зараз намагаються оформити статус учасника бойових дій, отримати обіцяну державою земельну ділянку або грошову допомогу. Сама Любов Миколаївна не стримувала емоцій, захоплено розповідаючи про відкриття здавалося назавжди зачиненого басейну: «Я в госпіталі працюю з 2003 року, і вже тоді басейн перебував на реконструкції. Хто знає, скільки ще вона тривала, якби не волонтери, люди з вдячною душею та добрим серцем. Зараз пацієнти з проблемами хребта отримають незамінний засіб лікування, який дозволить їм у найкоротший термін повернутися до повноцінного життя».

На очах присутніх медичний персонал бальнеологічного відділення на практиці продемонстрував, як працює у басейні встановлений апарат по витягуванню хребта. З пацієнтом, який сидить у воді на спеціальному кріслі, можуть бути проведені 6 різноманітних методик: витягування грудного, поперекового та шийного відділу хребта, тотальне витягування, тракцію колінних та кульшових суглобів. В середньому процедура для хворого - у воді, та відпочинок після неї - триває близько години. За словами лікарів, у день у басейні лікуватимуться по 5-6 пацієнтів. Що важливо, разом з ремонтом у басейні ГО «Розбудова» встановила нові фільтри води та систему підігріву. Тепер за будь-яких умов, навіть коли у шпиталі відсутня гаряча вода, басейн працюватиме автономно та безупинно!

Наостанок, приведемо дві фотографії приміщення басейну. Та, що ліворуч, зроблена в середині лютого, а праворуч - 15 травня.

Громадська організація «Розбудова» щиро дякує всім лікарям та медичним працівникам Київського міського госпіталю ветеранів Великої Вітчизняної Війни за добрі серця та турботливі руки, а всім мужнім військовим, нині пацієнтам, бажає якнайшвидшого одужання.

 

Прес-служба ГО «Розбудова»