
Парламентські вибори, що відбулися 21 липня, докорінно змінили склад Верховної Ради України.
Cеред майбутніх законодавців буде набагато менше олігархів і представників великого бізнесу, ніж було у Верховній Раді минулого скликання. Натомість значно більше буде простих і небайдужих громадян та діячів культури.
Символічно, що ведуча політична сила країни – «Слуга народу» – це фактично партія діячів культури. ЇЇ лідер – президент Зеленський, який був актором до того, як стати політиком. І він як ніхто розуміє важливу роль культури в житті народу. Тому є надія, що митці не будуть осторонь від громадської активності в процесі розбудови нової України.
Серед нових постатей парламенту також багато громадянських активістів, які в минулі роки завоювали авторитет, відстоюючи права населення, захищаючи навколишнє середовище, борючись с несправедливістю та порушеннями законодавства.
Ці люди, більшість з яких відносно молоді, будуть досить численним прошарком наступної сесії Верховної Ради. Вони прийшли від різних політичних сил. Дехто за партійними списками «Слуги народа» та «Голосу». Дехто – за мажоритаркою. Причому спостерігались безпрецедентні випадки, коли сімейні фотографи або блогери перемагали в одномандатних округах навіть «хазяїв» округів – директорів великих підприємств.
Таким чином можна стверджувати, що вищий законодавчий орган України змінився докорінно. В ньому буде дуже багато активних і небайдужих громадян – представників справжнього народного волевиявлення, а це значно посилить у суспільстві роль громадських активістів і організацій, навіть таких, які не будуть представлені у Верховній Раді нового скликання. Адже попереду ще місцеві вибори. Є надія, що до місцевих рад також прийдуть активісти і небайдужі громадяни.
Люди починають брати справу розбудови громадянського суспільства у власні руки. Не чекаючи милостей від держави або від олігархів. І це дуже добре. Україна стає безповоротно на шлях демократичного розвитку.