Небезпечні медичні відходи – на сміттєзвалищі. Куди веде слідство?

| Екологія
Небезпечні медичні відходи – на сміттєзвалищі. Куди веде слідство?

«Нелегальне вивезення медвідходів з інфекційних відділень на полігон під Києвом – керівнику компанії повідомлено про підозру»

Читачів нашого допису (http://rozbudova.ua/nelegalne-vyvezennya-medvidhodiv-z-infekciynyh-viddilen-na-poligon-pid-kyyevom-kerivnyku-kompaniyi-povidomleno-pro-pidozru/) зацікавила назва компанії, що фігурує в цій справі. Проте у зв’язку з дією в Україні презумції невинуватості компанію, щодо якої проходять слідчі дії, не можна рахувати злочинцем, а тому жодне видання ЗМІ не може офіційно оголосити назву компанії, адже це може розцінюватись як неправомірне звинувачення. Тим більше, що більшість видань не проводять власних розслідувань і фактично не володіють достовірними іменами, назвами фірм, які фігурують у слідчих справах, а займаються ретрайтингом чужих неперевірених новин, перетворюючись на інформаційні смітники.

Однак громадська організація «Розбудова» має можливість інформувати своїх передплатників і має витяги з Ухвали Печерського районного суду по справі № 757/24047/20-к.

ТОВ «Екологічні переробні технології» (код ЄДРПОУ 37797799) здійснює збирання, зберігання та знешкодження небезпечних відходів на підставі отриманої у Міністерстві екології та природних ресурсів України ліцензії від 20.11.2012 р. № 594. Відповідно до виданої ліцензії, місце провадження господарської діяльності вказаної компанії (розташування виробничих потужностей та складських приміщень) знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Збиральна, буд. 14.

ТОВ «Екологічні переробні технології» уклала ряд договорів про надання послуг щодо збирання, перевезення та знешкодження небезпечних медичних відходів із Київською міською клінічною лікарнею № 5, Київською міською клінічною лікарнею № 6, Київською міською психоневрологічною лікарнею № 7, КНП Консультативно-діагностичний центр Солом`янського району м. Києва, КНП Консультативно-діагностичний центр Деснянського району м. Києва, КНП Консультативно-діагностичний центр Оболонського району м. Києва, КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3 Шевченківського району м. Києва, КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3 Дніпровського району м. Києва, ТОВ «Сінево Україна», ТОВ «Унілаб», ТОВ «Медекс Плюс», ТОВ «Мед-Атлант», ВЧ А-2923, ДУ Інститут урології НАМН України, Запорізьким державним медичним університетом та іншими. Ці державні та приватні підприємства здійснюють розрахунок за договорами, укладеними із Тов «Екологічні переробні технології», на підставі надання ним актів виконаних робіт з утилізації небезпечних відходів.

Разом з тим посадові особи ТОВ «Екологічні переробні технології», після збирання небезпечних відходів фактичної їх утилізації не здійснюють, а викидають небезпечні медичні відходи будь-де: на стихійних звалищах, на полігонах для захоронення твердих побутових відходів, в лісових масивах...

Після цих дій, які підпадають під чисто конкретні статті Кримінального кодексу, і з метою привласнення бюджетних коштів та коштів суб`єктів господарювання приватної форми власності посадові особи ТОВ «Екологічні переробні технології» надають імовірно сфальсифіковані так звані «акти виконаних робіт» з утилізації небезпечних медичних відходів і рахують у своїй кишені викрадені таким чином грошики.

Постановою заступника прокурора міста Києва Баки М.П. від 18.02.2020 р. підслідність вказаного кримінального провадження визначена за СВ Печерського УП ГУНП у м. Києві.

Проведено ряд слідчих дій, необхідних для встановлення особи вчиненого кримінального правопорушення, а саме:

- отримано ряд договорів від закладів охорони здоров`я щодо надання послуг транспортування, утилізації та знешкодження небезпечних медичних відходів;

- проведено тимчасовий доступ до речей і документів та вилучено інформацію, яка становить банківську таємницю ТОВ «Екологічні переробні технології»;

- допитані в якості свідків ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4;

- проведено обшук у приміщенні ТОВ «Екологічні переробні технології» (код ЄДРПОУ 37797799) та вилучено первинну документацію щодо утилізації медичних відходів за 2018-2020 рр.;

- проведено обшук автомобілю Газель (д.н.з. НОМЕР_1) на території полігону твердих побутових відходів, що розташований на території Старопетрівської сільської ради Вишгородського району Київської області (земельна ділянка – кадастровий номер 3221887801:03:015:0001) та встановлено факт несанкціонованого викиду медичних відходів категорії В, отриманих співробітниками ТОВ «Екологічні переробні технології» під час вивезення клінічних відходів з медичних закладів та установ м. Києва для знешкодження та утилізації;

- залучено в якості спеціалістів співробітників Державної еколологічної інспекції Столичного округу;

- залучено в якості спеціалістів співробітників Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві.

Окремо застерігаємо: до оголошення офіційного вироку цей допис є виключно інформаційним. А про перебіг подальших дій будемо інформувати.

ГО "РОЗБУДОВА"