Над Шосткою – нова загроза екологічної катастрофи

| Екологія
Над Шосткою – нова загроза екологічної катастрофи

Громадська організація «Розбудова» інформує

 

 

ГО «Розбудова» отримала інсайдерську інформацію щодо плану ввезення до міста Шостки компонентів ракетного палива, а саме палива ГІПХ-02, відомого як продукт самін, що застосовується в якості компонента ракетного палива для рідинних ракетних двигунів. Самін у поєднанні з окислювачами на основі азотної кислоти самозапалюється. Цей небезпечний відхід начебто «на знищення» планує ввезти на територію міста підприємство ТОВ «Шосткинський завод хімічних реактивів».

Офіційно повідомляємо активістам, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України та правоохоронним органам: жодне підприємство в Україні не має потужностей для знищення такого роду відходів.

Знищення таких відходів зводиться до пониження класу небезпеки та наступного закопування їх у землю. А це призводить до забруднення ґрунтових вод.

Своїм офіційним листом Громадська організація «Розбудова» вимагає від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України  провести комплексну перевірку ТОВ «Шосткинський завод хімічних реактивів» та підтвердити або спростувати спроможність виконання такого роду договору цим підприємством.

Тільки-но Шостка та її населення почали оговтуватись після забруднення навколишнього середовища компонентами ракетного палива гептил, що, до речі, продовжує зберігатися на території міста: за його утилізацію не береться жодне підприємство; тільки-но вдалося досягти домовленостей з ПАТ «Фармак» і місто задихало на повні легені... Як одразу створюють нову загрозу для міста Шостки і його мешканців, яка так чи інакше – без варіантів – призведе до екологічної катастрофи.

Громадська організація «Розбудова» разом із співдружніми організаціями буде ретельно відстежувати кожне переміщення такого роду небезпечних відходів.

Не дозволимо отруювати українську землю! Приєднуйтесь!

ГО "Розбудова"