Молодь і культура

| Культура
Молодь і культура

Діти і молодь дуже мало що знають як про культурні традиції свого народу, так і про сучасну українську культуру. За межами шкільної програми культурне коло подій, де б вони мали можливість ознайомитися з акторами й митцями, отримати уявлення про вітчизняну культуру, вкрай обмежене. Тому діти ростуть «окремо» від культурних подій і не поспішають, зокрема, до українських театрів.

В умовах такого культурного вакууму дуже важливо організовувати різноманітні вистави, вечори для дітей. Особливо якщо брати до уваги, що молодь виховується на іноземних культзразках, що розповсюджуються через телебачення, інтернет і соціальні мережі.

Діти більше обізнані в сучасних іноземних мультсеріалах і світовій класиці, ніж в українських народних казках і українській літературі й драматургії. Слід також зауважити, що сприймаючи іноземну культурну продукцію через телевізор і комп’ютер, дитина мало спілкується в однолітками. А якщо й спілкується, то темою стають герої тих самих іноземних мультсеріалів.

Аби відволікти дітей від теле-комп’ютерних стереотипів, громадська організація «Розбудова» організовує спільні відкриті вистави та інші культурні події з народним артистом України Дмитром Чирипюком. В грудні-січні в Центрі культури і мистецтв СБУ дітям було дароване новорічне шоу «Аліса в країні чудес». Відвідувачами вистави стали понад 300 дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей та дітей сімей вимушених переселенців.

Але долучати до культури потрібно не тільки по великим святам, а постійно. Було б добре, якби такі події відбувалися частіше, щоб діяли гуртки дитячої творчості, де діти самі б організовували подібні вистави і дарували їх своїм батькам та одноліткам тощо.

Тетяна Соколовська