Мішок органів, або як некомпетентність Нацполіції Києва могла привести до катастрофи

| Екологія
Мішок органів, або як некомпетентність Нацполіції Києва могла привести до катастрофи
Подія надзвичайна.

29 листопада біля зупинки громадського транспорту «Національний музей народної архітектури та побуту України» в Голосіївському районі Києва, був виявлений мішок, який лежав на проїжджій частині дороги поблизу із зупинкою. У результаті візуальної перевірки громадськими активістами ГО «Розбудова» було визначено, що мішок наповнений біологічними відходами, а саме: внутрішніми органами, кишківником. Але визначити на зір – кому саме (людині чи тварині) – належали ці органи, не вдалося.

Активісти ГО «Розбудова», проявивши громадську позицію та виконуючи статутні завдання ГО, зателефонували до національної поліції міста Києва за номером 102. Було повідомлено про вміст мішку і точну адресу місцязнаходження небезпечного вантажу. Активісти задля недопущення людей (і насамперед дітей) до місця надзвичайної події залишилися чекати прибуття наряду патрульних для фіксації кримінального порушення. Але на наш подив, замість наряду Нацполіції на місце злочину прибула бригада комунальної служби Голосіївського району.

На запит про ціль прибуття отримали відповідь, що комунальники діють відповідно до розпорядження поліції. На намагання пояснити комунальникам про серйозність ситуації і можливість зараження, про правопорушення ними правил поводження з небезпечними відходами, і роз’яснення, що прибиранням такого роду біовідходів має займатися спеціалізоване підприємство з ліцензією Мінекології України, отримали повне тупе нерозуміння. Під прикриттям розпорядження поліції коммунальники схопили мішок та його вміст і закинули до причіпу.

На питання – що відбуватиметься далі – відповіли, що мішок «буде переданий на утилізацію». Потому згребли лопатами всі докази, посипали місце можливого біологічного ураження піском та сіллю й чимдух поїхали на виїзд з Києва, але згодом розвернулися і з небезпечними відходами попрямували на Київ.

За кілька хвилин пролунав дзвінок з Нацполіції: нам повідомили, що «питання вирішено» і навіть знайдена особа, яка залишила небезпечний біологічний відхід за метр від зупинки громадського транспорту.

Активісти ГО «Розбудова» вкотре стають свідками кричущого беззаконня. Цього разу воно сталося майже в самому центрі столиці. Ситуація дійсно кричуща. ГО «Розбудова» вважає, що такий небезпечний вантаж міг бути загублений чи просто скинутий одним із ліцензіатів, котрі займаються утилізацією таких видів відходів (як це було з відрізаними кінцівками у Сумській області). А якщо там були органи інфікованих? А якщо це диверсія чи бозна що ще? Необхідно було відправити мішок на експертизу. Проте в Нацполіції з метою швидкого прикриття інциденту (не виключено, що й за винагороду) викликали безграмотну комунальну службу, і ті швидко замели сліди, навіть не підозрюючи при цьому, на яку небезпеку наражали себе, оточуючих і довкілля. Та цього разу на місці виявилися активісти ГО «Розбудова», які все й зафіксували. Подальшу долю цих відходів перевіримо та повідомимо громадськість.

ГО "Розбудова"