Мінприроди порушує закони України?

| Екологія
Мінприроди порушує закони України?

Міністерство екології наразі відхрещується від інформації, що публікується в реєстрі ОВД.

ГО «Розбудова» продовжує боротьбу з недопущення будівництва найбільшого в Україні заводу із спалювання небезпечних відходів.

У попередньо опублікованій інформації активісти  ГО «Розбудова» викрили кричуще порушення законодавства України. 10.07.2019 р. на сайті http://eia.menr.gov.ua/ було зафіксовано порушення щодо проведення процедури оцінки впливу на довкілля. В процедурі № 20196253945 ТОВ «Екотраст» (37068682) планує здійснювати діяльність за адресою м. Київ, вул. Червоноткацька, 61, корпус 52а, що відноситься до Деснянського району міста Києва, відтак повідомлення повинно бути опубліковане в розділі «місто Київ». Факт порушення полягає в тому, що повідомлення розміщене в розділі «Київська область», а тому фактично вводить в оману мешканців міста Києва. Детально тут: http://rozbudova.ua/ekologichna-bomba-vid-minpryrody/

Станом на сьогодні ми отримали відповідь з Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності за власним підписом Сергія Лук’янчука, де вичерпно пояснили, що підприємство ТОВ «Екотраст» дійсно розпочало процедуру оцінки впливу на довкілля, а саме на операції збирання, зберігання, оброблення (перероблення), знешкодження, видалення та утилізації, тобто на всі види операцій поводження з небезпечними відходами, та проходить процедуру під реєстраційним номером № 20196253945. Разом з тим в листі вказано, що (цитуємо):

«Мінприроди як уповноважений орган не приймає рішення про визначення регіону провадження планової діяльності: законом не визначено підстав для анулювання процедури ОВД у разі помилкового визначення суб’єктом господарювання регіону здійснення планової діяльності».

Доповнюючи свої твердження, Мінприроди зазначило, що «відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та законами України».

Підсумовуючи отриману від нього відповідь, розуміємо так, що Мінприроди, отримавши повідомлення про фактичне порушення процедури, що де-юре вже є правопорушенням законодавства України, ігнорує це порушення, про що офіційно й інформує нас у письмовому вигляді.

Громадська організація «Розбудова» стурбована таким ставленням Мінприроди до порушення законів України, тим більше, що ці порушення напряму можуть вплинути на екологічно безпечне життя мешканців міста Києва.

Ми офіційно повідомляємо, що наші заяви про правопорушення спрямовуються нині до Офісу Президента України, Київської міської ради, Служби безпеки України та Національної поліції – з проханням провести перевірки посадових осіб Мінприроди стосовно порушення законів України, а саме: ст. 396 ККУ «Приховування злочину», ст. 8 ККУ «Співучасть у вчиненні злочину», «Злочинні угрупування», та ст. 136 ККУ. Це спричинене головним чином фактом сприяння Мінприроди у вчиненні та прихованні злочину підприємством ТОВ «Екотраст».

Інформацію про подачу завідомо неправдивої інформації підприємством ТОВ «Екотраст» також направляємо на адреси Офісу Президента України, Київської міської ради та Національної поліції з вимогою вжити негайних заходів до притягнення всіх задіяних осіб до відповідальності.

ГО "Розбудова"