У середині 80-х років у передмісті Києва було відкрито госпіталь ветеранів Великої Вітчизняної Війни. За ці роки через його стіни пройшли тисячі постраждалих від різних війн… На жаль, в останні роки кількість пацієнтів лише збільшується, тож потік військових, які потребують реабілітації, ще довго не сякне…

Волонтери Громадської організації «Розбудова» побували у госпіталі та на власні очі побачили умови, в яких проходять лікування та реабілітацію військові. Назвати їх інакше ніж жахливими – не можна. Держава виділяє кошти лише на зарплатню медичному та обслуговуючому персоналу, а також покриває комунальні платежі. Усе інше, в тому числі медикаменти та обладнання, купляють або самі пацієнти, або благодійні організації та волонтери. Більшість споруд лікарні потребують капітального або косметичного ремонту, є потреба у сучасному медичному обладнанні, яке дозволить проводити більш якісне лікування.

ГО «Розбудова» за підтримки донорів та партнерів було прийняте рішення провести капітальну реконструкцію «витягувального» басейну (його розміри 3,5 на 3,5 метри, обсяг води 18 кубічних метрів), щоб вже найближчим часом військові могли використовувати його для вирішення проблем зі спиною.
Роботи були виконані менше ніж за три тижні - спочатку було вирівняно підлогу та оштукатурено стіни басейну, зроблено гідроізоляцію усієї внутрішньої поверхні та покладено кахель. У санвузлі проведені нові комунікації, встановлено та підключено душову кабіну, унітаз та умивальник. Зроблено ремонт у залі басейну, на стінах покладено кахель, оновлено стелю та підлогу. У підвальному приміщенні встановленно та підключено обладнання для підігріву та фільтрації води, Саме обладнання придбане у одного з провідних світових виробників, є економним та простим в експлуатації.

Але до вводу басейну в експлуатацію потрібно було зробити ще один крок. Дуже важливий, бо без нього робота унеможливиться. Річ про оснащення басейну спеціальним апаратом, за допомогою якого безпосередньо здійснюються підводний витяг хребта.

Цю частину роботи також виконали волонтери ГО «Розбудова». Після проведення тендеру на постачання апарату, вибір було зупинено на установці «Альціона-01» від одного з провідних вітчизняних виробників устаткування для витягування хребта та суглобів компанії «Альціона». Кілька слів про «Альціону-01». Установка добре зарекомендувала себе за роботою у десятках басейнів у різноманітних медичних та реабілітаційних закладах України.

З пацієнтом, який сидить у воді на спеціальному кріслі, можуть бути проведені 6 різноманітних методик. В середньому процедура для хворого - у воді, та відпочинок після неї - триває близько години. За словами лікарів, у день у басейні лікуватимуться по 5-6 пацієнтів. Що важливо, разом з ремонтом у басейні було встановлено нові фільтри води та систему підігріву. Тепер за будь-яких умов, навіть коли у шпиталі відсутня гаряча вода, басейн працюватиме автономно та безупинно!

Громадська організація «Розбудова» щиро дякує всім лікарям та медичним працівникам Київського міського госпіталю ветеранів Великої Вітчизняної Війни за добрі серця та турботливі руки, а всім мужнім військовим, нині пацієнтам, бажає якнайшвидшого одужання.