Малозабезпечені мають право на субсидії

| Культура
Малозабезпечені мають право на субсидії

Комунальні тарифи зростають. Пов’язано це насамперед із здорожчанням енергоносіїв, зокрема природного газу. За останнім прогнозом Мінекономрозвитку, до кінця року газ для населення подорожчає на 15%. 2020-й додасть до ціни ще 20%. Наступні два роки вартість зросте на 14% і 10% відповідно. За три роки зростання вартості газу сягне майже 60% від сьогоднішньої ціни.

Найближчим часом можна очікувати чергового підвищення окремих тарифів. На 20% до кінця цього року подорожчає гаряча вода та опалення. Наступні три роки тарифи збільшуватимуться на 10-15%. Електроенергія стане дорожчою цьогоріч на 15%. Наступні два роки додадуть 18,9% і 20% подорожчання відповідно. 2022 року прогнозують зростання вартості електроенергії на 7%.

Рятують багатьох українських громадян лише субсидії. Але останнім часом від малозабезпечених громадян почастішали скарги на неправомірне позбавлення їх субсидій на оплату комунальних послуг, що постійно дорожчають.

Правила надання субсидій на оплату комунальних послуг виписані так, що незважаючи на те, що тарифи зростають, кількість пільговиків зменшується. Кабінет міністрів України відзвітував про скорочення субвенцій субсидій місцевим у зв’язку зі зменшенням кількості домогосподарств, що мають право на отримання субсидії. В попередні опалювальні сезони допомогу отримували близько 6,5 мільйона домогосподарств. В сезоні 2018-2019 р. кількість користувачів субсидій скоротилася до 3,3 мільйона.

Звичайно, це можна зрозуміти. Адже монетизація субсидій призвела до того, що правомірність отримання субсидій стали більш ретельно перевіряти. Але, як це часто буває, на місцях відбувається неправомірне позбавлення субсидій тих громадян, які на субсидії мають право.

Водночас субсидії продовжують отримувати ті, хто не відноситься до категорії малозабезпечних громадян і може самостійно сплачувати свої комунальні потреби.

ГО «Розбудова» послідовно бореться за права соціально незахищених та малозабезпечених верств населення, особливо інвалідів, пенсіонерів, вимушених переселенців. Тому несправедливість щодо позбавлення субсидій малозабезпеченим верствам населення нас дуже турбує.

В багатьох випадках позбавлені субсидій не ті люди, тому громадськість повинна ретельно вивчати неправомірного позбавлення громадян субсидій. Треба надавати малозабезпеченим громадянам правову допомогу щодо отримання субсидій, на які вони мають повне право.

Тетяна ПЕТРЕНКО