«Крила. Вечір з Богданом». Україна згадує Богдана Ступку

| Культура
«Крила. Вечір з Богданом». Україна згадує Богдана Ступку
У театрі імені Івана Франка відбувся ювілейний вечір присвячений 75-річчю зо дня народження видатного українського актора театру та кіно Богдана Сильвестровича Ступки.

«Крила. Вечір з Богданом», так назвали вечір його організатори, серед яких син та онук Богдана Сильвестровича Остап і Дмитро, режисер-постановник вистави Дмитро Чирипюк. Театр Івана Франка, який Богдан Ступка очолював впродовж 11 останніх років свого життя, не зміг вмістити всіх бажаючих. Дружина Лариса Ступка, Міністр культури Євген Нищук, родичі, друзі, колеги та прихильники творчості Ступки заповнили глядацьку залу. На дві години вони поринули у глибокий свій генія, згадали його найкращі ролі, побачили шлях, який маленький львів’янин Богдан пройшов від вуличок рідного міста до головної сцени Києва, а згодом отримав і міжнародне визнання.

Ведучі вечора Остап та Дмитро Ступки стали головними виконавцями-оповідачами найцікавіших сторінок життя Богдана Ступки, а актори-франківці через театральні номери пригадати творчий шлях Митця, зустрілися з персонажами, що їх створив актор, і які сьогодні продовжують жити на кіно та телеекранах. Ще більше наблизило глядачів до всесвіту Генія широке використання ексклюзивних кінодокументів, виступів, інтерв’ю. Добре, що в Україні знайшлися люди, які дбайливо ставилися до цього скарбу та зуміли передати його нащадкам. Завершився вечір зворушливим виконанням твору Ліни Костенко «Крила» (улюблений був у Богдана Ступки) Остапом Ступкою та його синами Дмитром і Богданом.

Вечір присвячений 75-річчю Богдана Ступки відбувся за підтримки ГО «Розбудова». Її голова Віктор Журавльов був присутній у залі театру та разом із усіма глядачами отримав насолоду від високого мистецтва. «Чотири роки з нами немає Богдана Сильвестровича, це дуже велика втрата для театру та кіно. Сьогодні ми його згадали, глядачі ще раз змогли побачити, який Геній жив у наш час, які мудрі речі він казав і робив, на який рівень підняв українську культуру. Громадська організація «Розбудова» разом з іншими напрямками діяльності намагається підтримувати культуру. Люди масштабу Богдана Ступки є символами сучасної України, їх ми маємо шанувати», - відзначив Віктор Журавльов.

За словами Дмитра Чирипюка, «Крила. Вечір з Богданом» глядачі ще раз зможуть побачити на сцені театру Франка (27 листопада), також згадають Богдана Сильвестровича і у Львові, в театрі імені Марії Заньковецької.

 

Прес-служба ГО «Розбудова»